Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Csillapító, hangelnyelő anyag?

Csillapító, hangelnyelő anyag?

Figyelt kérdés
Bass reflex hangláda építésébe kezdtem. Ugye a reflexcső/csövek méretezéséhez a láda belső űrtartalmát kell venni alapul, illetve egy adott frekvenciát. Azonban azt nem értem h az űrtartalom számításnál a hangelnyelő anyagot is bele kell kalkulálni a számításba, vagy azt figyelmen kívül hagyva csak magát az "üres" ládát kell számolni? A két eredmény között nagy különbség van...Válaszokat előre is köszönöm!
2011. máj. 3. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha egy jó vastagfalú korsóba kapsz egy fél liter sört, akkor 5 decit ihatsz, vagy hatot?
2011. máj. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, hogy mit akarsz ezzel mondani, de azért mégiscsak különbség van hangcsillapító és hangdoboz anyagok között...
2011. máj. 3. 15:30
 3/6 anonim ***** válasza:
Van különbség, és egy fontos hasonlóság is: egyik sem levegő. :)
2011. máj. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Lehet nem értek hozzá annyira, de a 2 anyag máshogy nyeli és veri vissza a hangot. Ezért akartam csak kideríteni hogy hogyan kell belekalkulálni a csillapító anyagot! Ennyi.
2011. máj. 4. 12:02
 5/6 anonim válasza:
Kalkulálj bele kb.2 dkg vattát. Összenyomva... XD
2011. máj. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Üdv!


A hangelnyelő anyagokkal max 10%-kal nő meg a doboz térfogata "virtuálisan". Olyan nagyon nem kell kalkulálni, de csillapítani sem. A puha szálú dolgok a jók, pl pamutvatta, gyapjú. Lényeg, hogy lassítsa a levegőt. A visszaverődésekkel nem kell foglalkozni, mivel itt nem lesz rezonálás.

2011. máj. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!