Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 9V-os széncink elemet töltőre...

9V-os széncink elemet töltőre raktam, és néhány perc múlva elkezdett folyni ki belőle olyan viasz szerű folyadék ami gyorsan megszilárdult. Ez az anyag mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés
2010. jan. 16. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Nemtudom mennyire veszelyes de az elemet nemszabad toltore tenni mert szetrobbanhat!
2010. jan. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem mérgező ha nem eszed meg, esetleg bőrre kerülve allergiás tünetet okozhat.

Nedves ruhával el tudod távolítani a felületről, utána alaposan mossál kezet szappannal.

2010. jan. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ügyes-okos. Minek tetted töltőre azt a széncink elemet? Rá van írva hogy nem tölthető. Ha tölthető lenne, akkor az lenne ráírva, hogy akkumulátor. Nem érdemes töltögetni, mert ahogy előttem is írták, hajlamos felrobbanni. Ha az elektrolitot meg megeszed magadra vess.
2010. jan. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem én tettem rá, hanem a drága-okos kisöcsém:)Mire észre vettem már késő volt és folyt az elem.

Még csak hozzá sem nyultam kézzel, csak gondoltam a gőze mérgező lehet.

2010. jan. 16. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!