Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért csinál ilyen nagy...

Miért csinál ilyen nagy felbontású képeket egy átlag fényképezőgép?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a full hd 1920*1080. Ez alig több, mint 2 millió.

Ha valaki monitoron, tévén, vagy átlag méretben kinyomtatva néz fényképeket, ennél nagyobb felbontás úgysem érhető el. Akkor meg minek??!! Vagy rosszul gondolom, és nem is így működik?

Mert ez ugye kb. 2 megapixel. Egy középkategóriás kompakt gép meg már 10 mp. fölött jár.

A fényérzékelője persze van vagy negyed négyzet cm, amitől élvezhetetlenül zajos a kép, szóval nem tudom, mi indokolja ezt az óriási felbontást.


2011. máj. 3. 16:11
 1/3 Panda Péter ***** válasza:
tudod, van egy olyan fogalom, hogy parasztvakítás...
2011. máj. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A4-re kb. 5-6 megapixelen szoktam nyomtatni, ha 50*70-be akarok, akkor esetleg kell a 10 MP. Ismerősöknek max 1800*1200-ban adok oda képet, ebbből 10*15-ben is simán nyomtat, másra úgyse kell neki.


Kár, hogy a profi gépeknél is már ez a MP hülyeség megy.

2011. máj. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mert azt a hülye MP-t erőltetik, mert az átlagos buta felhasználó csak azt hülye számot nézi, mert az nagyobb, tehát jobb alapon, még a CCD-vel sincs baj, csak egy rohadt tisztességes méretű optikát képtelenek belerakni, mert nem tudják (?), hogy a fényképhez FÉNY kell(ene).

Van nekem egy 2MP-es öreg HP gépem öklömnyi lencsével, öreg este, alig fény mellett sem csinál zajos képet, mert elég FÉNY jön be a lencsén.

És akkor betegre röhögöm magam, amikor odavannak a 8MP-es telefonért, hátul talán gyufafejnyi lyukkal.

2011. máj. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!