Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Toshiba Sx500...

Mit gondoltok a Toshiba Sx500 Full HD videokameráról?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy kamerát és ezen gondolkodom, hogy megvegyem-e. Tudnátok e mondani pozitív és negatív dolgokat ezzel a kamerával kapcsolatban?

Leginkább arra vagyok kíváncsi, hogy állványra lehet e rakni!?


2011. máj. 15. 01:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Állványra mindegyiket lehet tenni, még az S20-at is, pedig az álló kialakítású, meg még a nagyon kicsi kézi kamerákat is, legtöbbször.


A képminőséghez támpontot nyújthat, ha megnézed a youtube-ra feltöltött tesztvideókat. De azért azt nem szabad elfelejteni, hogy a youtube újratömöríti a videóit rosszabb minőségűre.


Sajnos túl sokat nem szabad elvárni manapság ezektől, játékszerek inkább. Én akkor már inkább az S20-at választanám, lehet, hogy egy kicsit csúnyább képe van, de nem hiszem, hogy olyan sokkal rosszabb lenne. Viszont kisebb és olcsóbb is (30e, az SX500 meg 50e), így nem bukik rajta annyit az ember, ha nem nyújtja az elvárt színvonalat. FullHD 1080-ban szerintem nem biztos, hogy megéri felvételt csinálni velük, azt igazából a jóval drágább kamerákkal lehet csak normális minőségben (200e). Esetleg, csak kültérben, ha nagyon sok fény van. 720p-ben már inkább, igazából inkább arra valók, 1080-ban csak szenvednek.


Technikailag szerintem nagy előnyük, hogy h264 kodekkel vesznek fel és mp4 konténerbe teszik a felvételeket, nem mpeg2-ben, meg egyéb formátumban. Bár az mpeg2-nek megvan az az előnye, hogy csak vob-ba kell tenni és ott a DVD-d. Viszont a h264 szebb képet ad kisebb méretben. Igaz, ezt csak számítógépen vagy tévébe épített, tévéhez csatlakoztatott médialejátszóval tudod megnézni (15e). Sima DVD lejátszóval vagy divx-es lejátszóval nem. Vagy ha DVD-re írod a h264-et mp4-ben, akkor blue-ray lejátszóval. De a lényeg, hogy egy kezelhető, modern, jó minőségű és elterjedt formátum a h264, amivel megúszhatod a konvertálgatást, gyakorlatilag majdnem olyan, mintha xvid lenne. Jobb minőségű, mint az mpeg2 és kisebb helyet is foglal.


A Toshibák, Samsungok nagy előnye még a h264-en kívül szerintem, hogy neten mindent meg lehet tudni róluk, le lehet tölteni a kézikönyvet hozzájuk, amiben mindent leírnak róluk. Valamint népszerűek, ezért sok tesztvideót lehet találni róluk a neten.

2011. máj. 15. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ...ezt nem tudtam hogy szinte mindet rálehet rakni állványra...! Azért akarom ezt megvenni mert olcsobban nem veszem meg mert valószínüleg megszívnám vele (jártam igy) drágábban megazért, mert nincs rá pénzem! (még nagyon erre se). Azért választottam ezt mert árban is és sztem képességben is elég jó...bár azért kérdezlek titeket mert nem értek még annyira a kamerákhoz sajnos.


Hát lehet hogy nem sok értelme a HD-nak ilyeneknél...de csak valami, hát nem tom.


Kösszi a választ, most már csak gondolkodom rajta :)

2011. máj. 15. 03:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!