Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Facebook ismerősök --> ki...

Facebook ismerősök --> ki nézi az adatlapomat legtöbbször?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nincs az a program, ami mutatná, ki és mikor nézi az adatlapomat és hányszor - ezzel tisztában vagyok! Ám de! Aki hallott már a Facebookról - nem olyan felszínesen, mint sokan - azok talán a következő kérdésemre tudnak valamilyen választ adni.

Köztudott, hogy a Facebook figyeli az adatlapunkat és "vigyáz ránk". Pl. ha mi mindig egy budapesti IP címről lépünk be, és egyszer csak hopp, valaki Brazíliában akar belépni a mi adatlapunkra, akkor azt a Facebook nem engedi. Élő példa, barátnőm Londonban akart belépni az adatlapjára és a Facebook nem engedte neki. Ez így van pl. a bankoknál is, de ez most mellékes. Aki állandó Facebook látogató, annak talán feltűnt, hogy a Facebook mindezek mellett azt is figyeli, mi a mi érdeklődésünk. Ajánl embereket ismerősnek, vagy előre helyezi azokat a barátokat, akivel állandó, mondjuk napi szinten chatelünk, like-oljuk az oldalát stb..

Nekem most 456 ismerősöm van Facebookon. Ebből van úgy 20 ember, akivel napi szinten tartom a kapcsolatot Facebookon. Ebből a 20 emberből 4 mindig első helyen áll, ha az adatlapomra lépek és ott az "ismerősök ikonra" tekintek - nem biztos, hogy ikonnak nevezik, de azért remélem értitek mire gondolok :)!

De van pár ismerősöm, akivel se poke, se like, se üzenet, se chat, mégis megjelenik ott, első helyen!

Tehát, a Facebook valamiért felhívja rájuk a figyelmemet! Tehát, az illetők valami olyat csinálnak, amiért nekem meg kéne nézni az adatlapjukat.

Én ebből arra következtetek, hogy azok az emberek, akikkel nem tartom a kapcsolatot, megnézik az én adatlapomat, akár napi rendszerességgel! Erre a Facebook valahogy felhívja a figyelmemet, és hogy máshogy, mint így!

Nálam konkrétan egy személy van ilyen. Lány vagyok, ő egy pasi, akivel közel kerültünk egymáshoz, csak a barátnője miatt ebből nem lett semmi ...

Most cáfoljatok meg, ha tévedek, de kérlek titeket, ne kioktassatok, hanem a saját véleményeteket mondjátok el erről.

A válaszokat előre is köszönöm. :)


2011. máj. 15. 07:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Tényleg nem kötözködni akarok, de ha bejön neked a pasi, akkor ne azzal foglalkozz, hogy hányszor nézi meg az adatlapod, vagy megnézi-e, hanem mondd el neki, hogy érzel és akkor hátha lehet belőle valami :)
2011. máj. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
59%
Kíváncsiságból megnéztem, az adatlapomon oldalt megjelenő 9 ismerősből talán ha 3-mal érintkeztem az utóbbi hónapban a Facebookon, míg azokat, akikkel rendszeresen levelezek, nem dobta fel. Nem szeretnélek lelombozni, de szerintem nincs ilyen összefüggés.
2011. máj. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
92%
a FB rengeteg szempontból figyel minket, de ilyen összefüggést még én se találtam
2011. máj. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
még jó hogy van időd ezzel foglalkozni,lehet unalomból nézik a lapodat,kattingatnak stb.
2011. máj. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Dien válasza:


Tényleg nem kötözködni akarok, de ha bejön neked a pasi, akkor ne azzal foglalkozz, hogy hányszor nézi meg az adatlapod, vagy megnézi-e, hanem mondd el neki, hogy érzel és akkor hátha lehet belőle valami :)


NA pontosan erről beszélek!!! Ne haragudj, de nem a kioktatás érdekel, nem vagyok az illetőbe szerelmes, kb. teszek rá nagy ívből, ez csak egy példa volt! Valószínűleg ha volt velem valamilyen érzelmi kötődése, akkor megnézi az adatlapomat, nem???? Viszont bármikor belépek a saját oldalamra, állandóan ezt az embert dobja ki ... A másik, igen, van időm, mert a Facebookon is lehet a magazint like-olni, ahol dolgozom és én kezelem azt az adatlapot is! Nem vagyok naplopó, nem unalomból lógok ott több időt és ingyenélőnek sem nevezném magam vagy kockának (még mielőtt ezek a vádak érnek).

Az elméletemet cáfoljátok meg, ne pedig kioktassatok - lényeges a különbség!

Én a Facebookról a tanulmányaim során hallottam érdekes dolgokat. Ha azt is figyelemmel tartják, hogy milyen zenét hallgatok, akkor azt miért ne, hogy ki bámulja állandóan az adatlapomat? Most mondom, nem azért érdekel ez, mert halálosan szerelmes vagyok, hanem csak mert érdekel! Ahogy pl. egy könyv! Ennyi!

2011. máj. 15. 18:11
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is hasonló dolgokat szoktam gondolni a fb-ról,pl hogy általában 10 emberből ugyanaz az 5 mindig ott van az ismerőseim elején,és pont azok akiket én megnéztem általában!

Érdekes,nem lehetetlen,hogy így van szerintem.Viszont most akit nézegettem,na ő letiltotta az üzenőfalát érdekesmódon:DDD lehet utál:D pff...

2011. máj. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

Szerintem van összefüggés.:D Mert pl van egy srác, akit egy hónapja ismertem meg. Jó sok ismerőse van. Az elején amikor bejelölt, ugye amikor megnéztem az ismerőseit, még csak az oldal alján voltam (amikor a listás felsorolásról átkattintottam az "ikonosra" vagy milyenre.:D) aztán párat lájkoltunk, stb stb, egyébként tökre jóban lettünk. Megfigyeltem, hogy nálam szépen lassan jött feljebb és feljebb az ismerőseim között - én is nála. Sőt, már bal oldalt is megjelent nálam (szinte állandó jelleggel az ő oldalát lesegettem:D) És 1,5 hete tűnt fel, hogy én is ott vagyok már az ő listája legelején, sőt, bal oldalt is.

Szóval szerintem van összefüggés:) Meg van, akivel nem beszélek szinte soha, alig lájkol, de tudom, hogy tetszem neki, na hát nála is elől vagyok a listán.:)

2011. okt. 31. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Szia!


Én is gondoltam már erre, amit írtál + még valamire! Mégpedig arra, hogy akiket jobb oldalon "felajánl" ismerősnek a facebook, szerintem ők meg szokták nézni az oldalam. Szerinted?

2012. máj. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
szerintem igazad van... én amiatt kerestem erre rá, mert édesanyám szeretőjének a volt felesége állítólag beleőrült szinte a szakításba, és napi rendszerességgel nézegette az adatlapom, és "gyűlölködött" a képeimre.... lehet valami woodoból szedte igazából nem érdekel, de szakemberhez fordultam és kiderült, hogy tényleg fél napokat töltött a facebookon fenntlévő családtagjaim adatlapján. végül egész egyszerűen letiltottam, bár nem tudom hogy azóta csinált e egy új profilt, aztán ugyanúgy folytatja e
2012. szept. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Szerintem igazad van. Ezen már én is agyaltam és pont ezért találtam meg a kérdésedet, mert már nem bírtam tovább, hogy ne nézzek utána ennek a dolognak. Sőt a fenti ismerősök kispanelbe is befér 6 ismerős. Szerintem ők azok akikkel váltunk valami kontaktot. De nekem is van ott olyan, akivel nem is beszéltem, nem is lájkoltam, tehát tuti, hogy ő nézett meg engem. Valami turpisság biztosan van benne.
2012. nov. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!