Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A Tesla switch készülék...

A Tesla switch készülék megépítésében milyen tapasztalatok vannak?

Figyelt kérdés
Csak a működő berendezések érdekelnek
2011. máj. 15. 16:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudtam mi ez, ezért rákerestem.


Ezt kaptam:

[link]


Ez nettó faszs*g. Persze téged a "működő megoldások" érdekelnek, de ehhez szemet kellene hunyni olyan apróságok felett, mint az energiamegmaradás (amit a nyomorék cikk is sokszor hangoztat).


Ha összerakod valami tranyós kapcsoló IC-vel, akkor kapsz egy rendszert, ami ugyanazt tudja, mint a négy párhuzamosan kapcsolt akku, csak rosszabb a hatásfoka...


(Fájdalmas, de ingyen energia továbbra sincs...)

2011. máj. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Kicsit off:

Lehet, hogy az elrendezés nem működik, de nem az energiamegmaradás miatt!!!

A tanulmány bevezetője egy nyilvánvaló hülyeség.

A tanulmány tényleges tárgya Tesla féle tapasztalatot írja le. A leírás szerint nem örökmozgóról van szó, hanem a hipotézis szerint, a plusz energiára a térenergiából tesz szert a rendszer. A megnyilvánuló térenergia természetesen nem az akkumulátorgyártás és alkalmazás szándékos és célszerűen kalkulált következménye, hanem a leírt elrendezésben melléktermékként megnyilvánuló jelenség.

Tehát a leírt elrendezés működését természetesen lehet elvi kapcsolástechnikai és/vagy tapasztalati alapon kritikával illetni. Azonban, ha valaki az energia megmaradás törvényével kívánja cáfolni a tárgyat az nyilvánvalóan nem értette meg - az ellenőrzésig joggal szkepticizmussal megközelítendő - témafelvetést.

Az energia megmaradás elvét számos, egységes elméleti modellel jelenleg meg nem támogatott jelenség feszegeti. Ez esetben nem megoldás a tapasztalati tények negligálása, ellenkezőleg, az ellentmondás látszólagosságára rámutató tágabb érvényességi határú elméletre van szükség, amely természetesen a jelenlegi, kísérletek által inspirált és igazolt modellek eredményeit sértés nélkül integrálja.

A tapasztalat meg kell, hogy előzze az elméleti megfontolásokat, az rendszerezett tapasztalatok által inspirált elmélet ismerete viszont folyamatos ellenőrzésre kell hogy késztessen az újabb tapasztalatok helyes értelmezését illetően.

2013. júl. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nekem az hogy működik, csak gyakorlati jelentősége nincs.
2014. febr. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!