Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Autós erősítő hogyan és...

Autós erősítő hogyan és mennyiért?

Figyelt kérdés

Van egy SAL VB 2000 fejegységem, és erre van kötve erősítő nélkül 2x65W Pioneer hangszóró.

Szeretnék venni egy SAL BST 120 Hangdobozt ( [link] ) és ezekhez milyen erősítőt lenne érdemes venni, illetve hogy kell az erősítőt bekötni a fejegységre és a hangszórókra, hangdobozra?

Lécci linket is adjatok.


Bocsi ha a kérdésem hülyeséget is tartalmaz, kezdő vagyok a témában.


2011. máj. 20. 06:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Na... Szóval...

A fejegység jó esetben tud 4x10Wattot, a hangszóróidat nincs mi kihajtsa...

A fejegységnek van alacsony szintű jelkimenete, arra érdemes kötni az erőlködőt, amivel meghajtod a most nézem ezt inkább ne vedd meg... Szörnyű hangja van, értelme nincs. Ha mindenképpen ládát akarsz venni, vegyél SAL XB-8-at, vagy bármilyen mélyládát, de ilyen 60Wattosnak írt valamiket ne. Ha ezt valós 60Wattal meghajtod, szét is szakad. Inkább hajtsd meg erőlködővel a pioneer hangszóróidat, sokkal jobban jársz vele.

2011. máj. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Időközben én is inkább úgy döntöttem hogy erősítővel meghajtom a Pioneer hangszórókat.

Hangosabbak lesznek tőle és szebben fognak szólni, igaz?

Az erősítőt ha rádugom a fejegység RCA kimenetére, akkor a hangszórókat hogy tudom bekötni, tudnál írni egy kis ismertetőt erről?


Kinéztem egy erősítőt, pontosabban ezt: [link]

Ez jó lenne Pioneer-ok meghajtására?

2011. máj. 20. 14:00
 3/4 anonim válasza:

előszöris szerezz be egy árnyékolt rca kábelt(hogy ne zavarják be a jelet mindenféle kóbor rádióhullámok.

aztán ha összedugtad a fejegységgel az erősítőt attólmég nem fog működni (valószínűleg) ugyanis a fejegység hátulján lévő vezetékkötegből ki kell választanod az elektromos antenna üzemeltetésére szolgáló szálat (azthiszem hogy ez a világoskék,de ez nem 100%)

ennek a bekötési pontja a két rca csatlakozó környékén található(remélhetőleg)

közvetlen az akksiról vigyél az erősítőnek tápot (a pozitívra érdemes egy biztit rakni,nézd meg az erősítőben hány amperos van,ennél egy picit gyengébbet építs be)

a hangszórókat a fejegységről lekötöd(vagy a fejegység tetejéről a matricáról vagy a használati utasításból kinézed...) és értelemszerűen rákötöd az erősítőd kimenetére


MINDEZEK ELŐTT VEDD LE A NEGATÍV AKKUSARUT!!!


(ha nagyon nem értesz hozzá,inkább vidd el egy villamosságishoz,nehogy kiégesd a verdát :-DD )

2011. máj. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mindenféleképpen elviszem, csak ma voltam egynél aki minden hülyeséget beszélt, rábeszélt volna arra amit nem akarok, és nem bírom az ilyet.
2011. máj. 23. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!