Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az jó ha a 2TB-os wichester...

Az jó ha a 2TB-os wichester valójában 1,81TB?

Figyelt kérdés
Vettem egy külső winchestert ami úgy volt meghirdetve,hogy 2TB de a rendszer 1,81TB-nak mutatja.
2011. máj. 24. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Jó.

A 4 Gb-s pendrive sem tisztán 4 Gb, hanem kicsit kevesebb. Az mp3/mp4 lejátszók szintén ilyenek. Semmi gond nincs velük.

2011. máj. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
26%
Ez azért van, mert valahol a fájlrendszert is tárolni kell, és 2TB nál ennyit jelent. Egyébként kisbetüs részben mindig leírják, hogy nem 2TB a hirdetés tárgya, hanem kicsit kevesebb...
2011. máj. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért ennyi mert a Windows 1024-es szorzóval számol/ Kilobájt-megabájt-stb/, a gyártók viszont csak 1000-es szorzóval.
2011. máj. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Természetes.


Eddig énis ezt gondoltam hogy alapból foglal valami rejtélyes alap dolog helyet a tárolókon. De infófakton múlthéten tudtam meg hogy igazából miújság.


Megtanulta minden valamirevaló számítógép-felhasználó, hogy az adatmennyiség mértékegységei a bájt, kilobájt, megabájt, gigabájt, terabájt, stb. És tudjuk informatika órákról, hogy átváltásnál 1024-el szorzunk (vagy 8-cal, de ez most nem jön ide).


De. Ha megfigyeled, a kilo, mega, giga, tera az SI mértékegységekből jöttek és 10 hatványait jelentik átváltásnál. Azaz 1000-el kell szorozni. És nem 1024-gyel.

Ha tényleg 1024-gyel szoroznánk, akkor a mértékegységek kibibájt, mebibájt, gibibájt, tebibájt lennének.


A te vinyódon 2 terabájt van, amiről a gép helyesen meg is állapítja hogy 1,81 tebibájt.


Ez egy köztudatban elterjedt félreértés.

2011. máj. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!