Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen technikai eszközök...

Szepi018 kérdése:

Milyen technikai eszközök szükségesek a filmgyártáshoz? Honnan tudom őket beszerezni? Esetleg van olyan, amit házilag meg tudok csinálni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 9. 13:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egy rendes filmben nagyon nagy pénz van.

De amatőr filmhez is kell jó kamera, világítás, jó vágás stb.

2011. jún. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, tisztában vagyok vele, hogy rengeteg pénz kell hozzá. Engem mégis érdekelnének ezek az eszközök. Nagyjából, hogy mi, hogyan működik, mit mire használnak. A neten nem igazán találtam ilyeneket. Onnantól már megoldanám a dolgokat. Nagy a kreativitásom. :D
2011. jún. 9. 13:51
 3/11 tetro ***** válasza:
ehhez azt kéne tudni mit akarsz csinálni. lehet forgatni egy kézikamerával napfényben, meg 60 fős stábbal stúdióban épített díszlettel több tíz milliós felszereléssel. így a kérdésed elég tág
2011. jún. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Főleg kinti, főleg éjszakai a terv. De van néhány jelenet napfényben is. Olyanokra gondolok, mint például a világítás, a kamera kezelés, a mikrofonok/mikroportok rögzítése, sminkelés stb.
2011. jún. 9. 14:04
 5/11 tetro ***** válasza:

Főleg kinti, főleg éjszakai a terv. De van néhány jelenet napfényben is. Olyanokra gondolok, mint például a világítás, a kamera kezelés, a mikrofonok/mikroportok rögzítése, sminkelés stb.

Továbbra se tudjuk mit akarsz forgatni. Hány helyszín, hány szereplő, milyen minőségben kell bemutatnod...

Vegyünk valami kis művészkedő filmecskét. Forgathatsz mondjuk canon 5d-vel, vagy valami hd kamerával. Napi bérleti díj 12-40e Ft. Lámpákat a mafilmből bérelhetsz már valami minimál szettet 20e Ft-ért. Ha normális világítást akarsz, amiben van 5-10 kw lámpa is, meg néhány világosító, akkor már százezrekkel számolj. Kameramozgató eszköz is csak ár kérdése. Krán, fahrt, toronydaru, anyámkínja... Egy hangmérnök 80e Ft körül van egy napra, ő rögzít hangot, és ehhez hozza a felszerelést is. Egy sminkes meg 20-150e Ft, attól függ ki, meg milyen melóra.

2011. jún. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Na, látom, tényleg nem értitek. :) Tehát. Én nem embereket szeretnék, csak szeretném látni azokat az eszközöket. Nem az áruk érdekel, csak hogy mi az és hogyan működik. Ennyi érdekelne össz-vissz, a többit én megoldom egyénileg. Szóval, ha meg tudnátok mutatni (mert mint említettem, nem találtam ilyeneket), akkor azt megköszönném. :) Remélem, így már érthető, mit szeretnék.
2011. jún. 9. 14:15
 7/11 tetro ***** válasza:

nem érthető :D

szeretnéd látni egy film forgatás eszközeit? és utána megoldod magadtól? mit? hogy?

tessék: [link]

2011. jún. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kössz, kamerát már láttam...
2011. jún. 9. 14:21
 9/11 tetro ***** válasza:

lámpák:

[link]

krán:

[link]

fahrt kocsi:

[link]

2011. jún. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 tetro ***** válasza:

steadycam

[link]


és mit forgatsz a képek alapján? :D

2011. jún. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!