Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szerintetek, ha egybe rogzitek...

Szerintetek, ha egybe rogzitek 240 ceruza elemet, és ráerősitenék egy konnektor -t, és bedugnam oda a PC kábelét működne?

Figyelt kérdés
2011. júl. 6. 00:10
 1/6 anonim ***** válasza:
nem tudom, de ha igen akkor is max. 1-2 mp-ig mivel az elemek nem folyamatos áramforrások
2011. júl. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem menne.

A tápegységnek váltakozó feszültség kell.


Amúgy 160 elemet kellene összeraknod (160*1,5V=240V) és kb 1 óra üzemre lenne elegendő (egy elem kb 1000 mAh kapacitás, persze vannak dupla erősek is. Szóval 240V*1A=240W Egy órán keresztül 240W-ot tudsz kivenni belőlük. Pl 40W-os égő 6 órán keresztül világítana, annak jó az egyenáram is)

2011. júl. 6. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Gery Greyhound ***** válasza:

Nem, de ha veszel egy invertert, ami 12 voltos egyenáramból csinál 220 váltóáramot (pont arra találták ki hogy például kocsiban tudj 220-ról működő eszközöket használni) akkor igen.


[link]


Fontos, hogy legyen meg a megfelelő teljesítmény: egy 100 wattot leadó inverter nem fog elvinni egy 450-es táppal szerelt gépet. Ez, amit linkeltem, 400 wattos, vannak komolyabbak is, de azok lényegesen drágábbak.


Elvileg, ha nyolcasával sorba kötöd a ceruzaelemeket, majd ezeket a nyolcas egységeket párhuzamosan összekötöd, működhet a dolog, bár szerintem egy autóakksival jobban jársz.

2011. júl. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi a segitséget :)
2011. júl. 6. 11:43
 5/6 A kérdező kommentje:
én 360 voltot akartam összesen.240 darab 1,5 Voltos ceruza elemel
2011. júl. 6. 16:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet későn válaszolok de helyre kell rakjalak, mert ezek a balfékek rosszat írtak.

A szuámítógép DVD lejátszó lcd tv stb be mind kapcsolóüzemű táp van azzaz elmennek simán egyenáramról is szóval igen működne elemekkel.

2011. nov. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!