Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ehhez a ledhez kb mekkora...

Szaszdave kérdése:

Ehhez a ledhez kb mekkora hűtőborda kell?

Figyelt kérdés
Ebben a videóban 3db 10w-os led van és elég kicsi hozzá a borda. http://www.youtube.com/watch?v=RNYUvQ5CKdQ&feature=related Egy sima 10w-os ledhez meg min 10x10x2.5-ös bordát ajánlanak. [link] Igaz egy 12v-os a p7 seoul meg csak 3,6v-os. A hőtermelés viszont nem annál nagyobb minél nagyobb az áramerősség? Mint a távvezetékeknél is, azért használnak sok kilovoltos feszültséget.
2011. júl. 8. 08:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja azt kifelejtettem,hogy nekem brigázáshoz kell majd, szóval ott jobb a hűtés mint beltérben.
2011. júl. 8. 08:44
 2/6 anonim ***** válasza:

Biciklire? Akkor hűti a menetszél, lehet, hogy próbálgatni kéne, ha van többféle bordád.

Én egy állványos reflektort készítettem egy 100 wattos LED-ből, na annak kellett egy szép méretes borda és még az sem volt elég, kellett rá egy hűtőventillátor is. De 8000 lumen azért nem semmi :)

2011. júl. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen és is erre gondoltam hogy elég lenne egy kisebb,csak nem akarok venni sok bordát, de elrontani sem a ledet. Mindegy még keresek róla infót :)
2011. júl. 12. 00:04
 4/6 A kérdező kommentje:
8000 lumennel szívesen elmennék túrázni a hegyekbe, de nekem csak 800 lesz :)
2011. júl. 12. 00:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha a dinamóról akarnád hajtani (100 watt), nagyon gyorsan kéne tekerni :)))
2011. júl. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Dinamóról akarom, és nagyon gyorsan tudok tekerni :):):)
2011. júl. 13. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!