Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 5 darab öngyújtóból kiszerelt...

5 darab öngyújtóból kiszerelt sorbakötött ledhez milyen tápegység kell?

Figyelt kérdés

A tápon feltüntetett paraméterek érdekelnek,hogy egyáltalán tudjak mit keresni :P

És kb mennyibe kerülhet?


2011. febr. 4. 19:36
 1/8 anonim válasza:

hát ha fehér led (nyitófeszültség 3.8-4.2 volt)

akkor jó egy sima laposelem (3 sorba kötött 1.5 voltos tápegység)lapos elem 300-1000ft márkától függően

vagy valami másra gondoltál?

2011. febr. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Milyen színű, attól függ, merthogy nem egyformák.

Pl. kék 3,3V/db piros 1,5V/db sárga 1,8V/db, de ezt katalógusból lehet pontosan megtudni.

Szóval megszorzod 5-el, ráteszel még legalább 2-őt, lehet 4-6-8 is, úgyis kell egy előtét ellenállás..

2011. febr. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne kösd sorba, egyenként tegyél rá egy 100 ohmos ellenállást és az egészet kösd párhuzamosan. USB vagy egy nokia töltő elviszi az egészet.
2011. febr. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kipróbáltam.3-at sorba kötöttem egy 10V 180mAh Nokia töltőre.Egy ideig gyönyörűen világítottak is.Aztán egyszer egy idő után az egyik legyengült,elhalványodott.Gyanítom hogy túl erős volt neki a táp.

Aztán ráraktam 3 kéket.Egyelőre világítanak szépen,de nem szeretném ezt is tönkretenni.Gondolom valamilyen ellenállás kellene rá,ami egy kicsit gyengít az egészen.Tudtok ebben segíteni??Milyen ellenállás kell a paraméterek alapján?

Az eddigi válaszokat is köszönöm!!!!

2011. febr. 5. 10:39
 5/8 A kérdező kommentje:
Helyesbítek,10V 740 mAh a Nokia töltő.
2011. febr. 5. 14:33
 6/8 anonim ***** válasza:

A mAh, az az (akku)kapacitás egysége.

A töltő meg le tud adni maximum 740mA-t.

Mondom, maximum.. ha nem terheled, akkor semmit se ad.

Autóm kinn áll, végsebessége 160km/h. De most áll..

Ha 10V-os a táp, és 20mA a szokásos LED áram, akkor tegyél 1 db-al sorba 330-390-470 ohmos ellenállást.

De ha megmondod milyen színű és hányat akarsz sorba, megmondom az ellenállás értékét.

2011. febr. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.. Milyen Nokiát tölt az? 10V 740mA? Jó az adat?
2011. febr. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ez a Nokia töltő egy régi vagy 3310-esé,vagy egy mégrégebbi békebeli Nokia féltégla töltője volt.De már nem számít,mert a cuccaim közt megtaláltam egy régi kazettás magnó tápját.Gondolom 12 V-os.Rákötöttem 3 kéket sorba,meg elébük egy 150ohm-os ellenállást.Plusz egy ugyanilyen kombinációt,csak fehérben párhuzamosan a másikkal(csak teszt céljából).Egész éjjel üzembe voltak,és abszolút jól működnek még mindig.

Lenne mégegy kérdésem: ebben a felállásban pl ha minden led fehér volna,hány ilyen 3-as kört tudnék párhuzamosan rákötni amit a táp el kell hogy bírjon??Nem számszerint pontosan gondolom,hanem mondjuk 5-öt,10-et,100-at????

2011. febr. 6. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!