Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen hangszóróra, vagy...

Milyen hangszóróra, vagy ilyesmire lehet mikrofont rákötni úgy, hogy lehetőleg hordozható legyen és ne kelljen konnektorba dugni?

Figyelt kérdés
2009. márc. 30. 14:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Nos én elég sokat dolgozom mikrofonokkal de MI A KÉRDÉS ?? Komcsi nem értem ......
2009. márc. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

12V= feszültségről üzemelő erősítővel egybeépített,hangszóró, vagy egy nagyteljesítményű autós erősítő végfok, hangfalakra kötve, + egy mikrofon előerősítő, vagy keverő.

(ezek üzemeltethetők a 12V= nagyteljesítményű akkumulátorról is, és ez által függetlenek a hálózattól!)

2009. márc. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Jó hát ha csak eza probléma, akkor viszont ha 12 V-od van, akkor nem sok pénz, és már van 220 V-od is azonnal, tehát emiatt kár sztem feleslegesen kidobni egy csomó pénzt, hogy minden 12 V-ról működjön ...

Én a terepjárómba tettem olyan konvertert ami a 12 V-ból 220-at csinál, és ez speciel 1000 W-ig bírja, de nyilván vannak komolyabbak is, lényeg hogy így mindent tudok használni ami 220 V-os rendszerű a kocsiról is.


Ezt akartad tudni? És mi lenne a cél? Csak mert aztán pl. aktív hangfallal pár ezer Ft-ból is megoldható amit kérdezel, de ha meg komolyabban akarod, akkor persze más összegekkel kell számolni.

2009. márc. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.hát tulajdonképpen egy olyan eszközre lenne szükségem amit magammal tudok vinni.Tehát annál nem kéne nagyobbnak lennie, hogy beleférjen mongyuk egy hátizsákba.A cél az lenne, hogy elő tudjam venni bárhol, rádugjam a mikrofont és szóljon, lehetőleg viszonyleg normális hangminőségben.
2009. márc. 30. 20:05
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát minél jobb hangminőséget akarsz elérni ugye annál nagyobb kell hogy legyen a hangszóró (bizonyos kereteken belül). Például egy kis 8cm átmérőjű hangszórótól ne várd, hogy a mikrofont rádugva az erősítőjére mindenki nyomást fog érezni a basszusoktól a gyomrán. Pillanatnyilag Szlovák oldalon találtam de remélem ez is segít kiindulópontként: [link] vagy ami hangosabb (megafon): [link] illetve ez (csak ez már nagyobb és drágább, de szintén elemről használható aktív repró): [link]

:)

2009. márc. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
... és még az első válaszolónak: külömbség sokat dolgozni mikrofonokkal - pl. ha egy gyárban csomagolod őket, vagy tudni is azokat aktívan használni - nem kell lenézni a kérdezőt azonnal csak azért, mert Te nem voltál képes felfogni mit szeretne tudni...!
2009. márc. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy nem csomagolom őket, hanem részben technikailag állítom össze az erősítővel, keverőkkel színpadokon, részben én magam is hazsnálom őket, de sjanos a kérdező igen idióta módon fogalmazta meg a kérdését ... Ha felteszi konkrétan, mit szeretne tudni, válaszolok szívesen, na de hát nem lehet tduni mégis mit szeretne.

Ne haragudj, először is, akkor a kérdésre a rövid válaszom: SEHOGY!

Ne haragudj, köss rá egy mikrofon egy hangszóróra, és kíváncsi leszek mi fog történni .... merthogy semmi. Csak feltételezem, hogy kihangosításról van szó, na de ez már más téma, ehhez ellenben kellene tudni jó pár adatot, mégis mit mire, hogyan ... Úgyhogy tök jó, hogy te bölcs tanácsokat tudsz adni arra amire nem tudod mi is az ...

De nézd, hát kösd rá a mikit egy hangszóróra, és ha ezzel bármit is megoldottál, akkor gratulálni fogok, de amúgy énekelj bele nyugodtan.

2009. márc. 31. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A 01:38 -nak: Aki ebben a témában profi, tudja, hogy nem lehet mikrofont egyenesen hangszóróval összekötni minden nélkül, mert nem fog szóni. Aktív hangszóróval (egyszerűen szólva) viszont lehet - ha todod mi az. A kérdező lehet hogy egészen más szakterületen PROFIBB mint mi itt a mikrofoncsomagolóval együtt. De Te ha nem érted a kérdést, vagy nem tudod a választ, MINEK válaszolsz??? Tehát a rövid válasz nem "SEHOGY", hanem: "AKKUMULÁTOROS AKTÍV HANGSZÓRÓRA".
2009. márc. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
szerintem vegyél egy hangszóros mp3mat/4et.Olcsóbb, s sokkal egyszerűbb megoldás.:)
2009. szept. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vegyél egy megafont, arra találták ki.
2009. szept. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!