Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nikon D60nal szeretnék HDR...

Nikon D60nal szeretnék HDR képeket csinálni, de hogyan, ha?

Figyelt kérdés

tudtommal nemtud több expoziciót egyszerre elkészíteni, ha ez így van, kiváncsi lennék hogy hol tudom módosítani a világosítást és a sötétítést, vagy záridővel oldjam meg?

Akinek van hasonló vagy ötlete írja meg léci!


2009. ápr. 1. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem is kell egyszerre megcsinálnia. Amúgy tudtommal van ilyen, de ha nincs, akkor sincs gond, felrakod állványra, lősz egy alexpóst, egy normált, meg egy túlexpóst, és kész.
2009. ápr. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen én is ezért szeretném kicsit "utazóvá" tenni mert canonoknél néztem h beraktak 3expos funkciót, d60ban nem tudok róla, meg francia kézikönyvvel :)
2009. ápr. 1. 23:31
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos sorozatból csak ez az egyféle létezik, nincsenek a Nikon D60-nak kiegészítő sorozatai, így pl. automatikus expozíció sorozat sem készíthető, ami – valljuk be – néha igen hasznos lenne (pl. HDR képkészítés, vagy egyéb eset, amikor nincs sok idő az exp. korrekció beállítására)."

/ [link] /


[link]

itt a 4-es számmal jelzett gomb szerintem erre való

((4) Expozíció-kompenzáció/rekeszérték gomb: nyomva tartva, majd a hátsó vezérlőtárcsát elfordítva az expozíció-kompenzációt állíthatjuk (±5 Fé), manuális üzemmódban ugyanez a művelet a rekeszértéket befolyásolja.)

2009. ápr. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Raw ból is meg lehet oldani a hdr képet. Raw ból konverterrel tudsz készíteni alul és túl exponált képeket. Innen meg már ugyan az.
2009. júl. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

De az nem igazi HDR...

Példának egy nemrég látott képet tudok felhozni: kút belseje lefényképezve, és az egész egyformán világos volt. Egy fotón a kút egyrésze kiég, másik része bebukik, hiába a raw, nem tudod szépen megoldani, csak több fotó segíthet.

2009. júl. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!