Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogy lehet fix IP címem?

Hogy lehet fix IP címem?

Figyelt kérdés
Modemes ADSL netem van és minden csatlakozásnál változik, de szeretnék fix IP címet, amit úgy tudom, hogy rooterrel el tudok érni, de van más módszer? Mondjuk valami program? Nem nagyon akarok csak ezért egy rootert venni, de ha nincs más megoldás akkor az lesz.
2011. júl. 19. 08:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Az internet felé érvényes IP-címedet a szolgáltatód adja. Ez lesz a te azonosítód az interneten. ADSL esetén ez nem fix IP-cím, de a szolgáltató jó pénzért fix IP-t fog neked biztosítani.

Routerrel nem így lesz fix az IP-d. A routernek van egy külső, az internet felé érvényes IP-címe, és egy belső, a saját hálózatod felé érvényes IP-címe. A router a rácsatlakozott gép(ek)nek már adhat fix IP-t, de ettől az interneten minden egyes újracsatlakozáskor új IP-d lesz. A routeren túl ugyanis egy kis elkülönített hálózat lesz.

2011. júl. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A szolgáltatódnál tudsz igényelni. Számíts rá, hogy a havidíjadnak megfelelő összeget elkérnek érte általában.
2011. júl. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Gugu Gabor ***** válasza:

azért megkérdezném előtte hogy mire kell?

Mert van egy két alternatív megoldás pld a dyndns

2011. júl. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Torrentezéshez kellene, mert feltöltéshez (saját torrent) úgy tudom, hogy fix IP kell, mert ha megváltozik, akkor nem tudnak rám csatlakozni. Fizetni nem fogok érte, de a rooter-es megoldás állítólag elég. Ez a dyndns segíthet?
2011. júl. 20. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!