Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A lépcsőház területének a...

A lépcsőház területének a használta, kinek a jogában áll?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kiváncsi,hogy mennyire jogos valamit a lépcsőházban elhelyezni,bicó babakocsi,szekrény virág stb.társasházban lakom)itt van minden)néha azt hallottam bizonoyos lakóktól hogy az ő ajtójuk elé pakolhatnak..kérdezem én..hova van az kiirva,előirva,hogy az a ő területük.amikor valaki lakástvásárol..nincs sehova sem leirva hogy mit hol helyezhet el a lépcsőházban,illetve hol kinek mennyi joga van..persze van kötelezettség is,de akik általában oda pakolnak,takaritani nem szeretnek.hol van a közös pont.illetve jogilag,vagy megbeszélés szerint zajlik.

pl ha én az ajtóm mellé pakolok valamit..valaki szól érte...mondjuk) hogy ne legyen ott)akkor mondhatom e azt hogy semmi köze hozzá?vagy ilyesmi)ez nem ránk érvényes..szembe szomszéd mellett hosszabb fal van,oda pakolják a bicókat szekrényt virágokat,mi pont olyan helyen vagyunk,hogy a lépcsőház feljárójához a legközelebb..szóval a falunk(a lépcsőház közvetlen falához megy)igy pl nekünk meg nincs konkrét falrészünk.ha lenne is,mi oda nem tehetünk semmit,mert nem tudnánk lemenni a lépcsőn!!hogy is van ez?


2011. aug. 27. 15:21
 1/9 anonim ***** válasza:

"Társas-ház" -értelmezd a fogalmat...


Ami társrész, és zavarja a többi lakót a közlekedésben - oda senki nem tehet semmit...


Azaz: saját lakásodba még akár oda is sz*rhatsz, de a társasházi részbe nem. És ez nem annak a függvénye, h. egyes lakóknak akkor mekkora falrésze is van... :-/


Viszont ha a társasházi gyűlésen ezt megszavazzátok, és a házirendben is benne van, akkor közös megegyezéssel akár így is működhet a dolog...

2011. aug. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
szia,szóval ha szólok neki akkor el kellene pakolnia,és ha ezt nem teszi meg?akkor veszekedjek a lakókkal?:)
2011. aug. 27. 16:46
 3/9 anonim ***** válasza:
tudod, a tűzoltók nem nagyon örülnek neki, ha a közlekedőfolyosóra kirakják az íróasztalt, meg a dohányzópultot. hivatalosan a közlekedőfolyosóra semmit sem szabad kirakni. legalábbis szövetkezeti panelekben.
2011. aug. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

...első válaszoló vagyok:


pl. jelezd a közös képviselő felé....!!


pl. azzal amit a 2. hsz.-ó is írt, hogy közvetlen élet-, és balesetveszélyes. pl. Tűz esetén "menekülő-útvonalba" esik...

2011. aug. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Elvileg a lakás bejáratokhoz vezető folyosók tűzoltási felvonulási területnek számítanak. Elzárni, eltorlaszolni, a közlekedést akadályozni eből kifolyólag (is) tilos.

Ezzel kapcsolatosan a helyi tűzoltóparancsnoktól kaphat felvilágosítást.

A rosszabbik része az, hogy ha szebálytalanságot állapítanak meg egy tűzoltósági bejárás alkalmával, akkor a társasház számlájára róhatnak ki büntetést, és nem a felelősére. Azaz az is fizet esetlegesen aki nem vétkes.

2011. aug. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
szia,értem!köszönöm)és ha konkrétan nincs a menekülő utvonalban?szekrények..stb az ajtók mellett)igaziból nem feltétlenül zavar..csak ugy néz ki,mintha valami putri lenne a lépcsőház..már elnézést:)
2011. aug. 29. 12:48
 7/9 anonim ***** válasza:
lényegtelen. gondold végig. tűz van, fekete füsttel telített a lépcsőház este. közvilágítás nincs. nyugdíjasok félig vakon botorkálnak le a tizedikről a lépcsőn, és egy idióta lakásánál hasra esnek, mert ő úgy gondolja, neki szabad kipakolnia a szemetét a folyosóra. Mi van, ha esetleg pont te vagy az az ember, aki hasra esik, és eltöri valamiét, majd halálra ég a tűzben.
2011. aug. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Sárkányfűárús ***** válasza:

Valószínűleg a társasház házirendjében is bennevan,hogy nem lehet a folyosókon tárolni semmit.

Úgyhogy csak módján, mert akár meg is büntethetnek érte egy tűzoltósági felülvizsgálat során!:)

2011. aug. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm értem)van arra valami szabályozás,hogy akkor a kerékpárokat,babakocsikat(mindenki a lakásában tárolja,közös helyiség,olyan 4*3 méteres és 16 lakó van a társasházban)egyébként tüzöltő készülék volt végre a lépcsőházban(de eltünt:) szóval azért is megbüntethetnének!!(mármint a házat,lakásszövetkezetet)vagy mit(ahova fizetjük a közös költséget)mert hát hozzájuk tartozik!!
2011. szept. 3. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!