Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan kell antennát hangolni?...

Hogyan kell antennát hangolni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Na szóval van most a telenor-nál ez a Hipernet, és néztem a modem adatait, és rá volt írva, hogy belső-külső antenna, felhívtam a telenort, és monták, hogy ők nem árusítanak antennát, csak annyi hogy a modemre lehet külső, erősítő antennát csatlakoztatni.

Mivel nem találtam egyetlen üzletet sem pesten, ahol lehetne ijesféle antennát kapni, ezért, mivel a padláson van egy csomó, használaton kívüli antenna, amivel régen a tv adásokat néztük, mielött be lett volna kötve a digi.

Na szóval azok a bizonyos antennák még meg vannak, azóta senki nem nyúlt hozzá, de bozonyára a tv-adásokra vannak ahngolva, és én nekem nem tv adások kellenek, hanem a modemre a telenor-tól érkező jel, lehet furán hangzik, de át lehet hangolni az antennákat, hogy a Telenor legközelebben lévő adótoronytól érkező jelet fogja?

Mobilinternetre kell, és azt is tudom hogy itt ebben az esetben két irányú a jel, vagyis nem tudom h meg-e lehetne csinálni, engem nem érdekel ha a feltöltési sebesség lassú, de a letöltési sebességem legyen már több mint 700 kbps ha már hipernet 42-t vettem! és 27%-nál legyen már jobb a térerő!

Na mind1 köszi előre a válaszokat!


2011. aug. 29. 13:28
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Vagy nem is kell hangolni, csak simán csatlakoztassak egy antennát rá, azt hátha jó lessz, hátha nem?
2011. aug. 29. 13:32
 2/12 anonim ***** válasza:

A dolog ennél bonyolultabb..

Természetesen lehet használni a YAGI (mint a TV-hez) antennákat mobilinternethez is, de az antennaelemek fizikai hossza meghatározza azt a frekvenciát (sávot), amelyet venni képes, amihez használható.

A TV antennák szokásos tartománya az UHF sávban 470MHz-670MHz. Maga a tartomány 850-ig megy, de annak idején az adók "alul" helyezkedtek el.

Na most mennyi is a frekvenciája, amit venni akarsz?

Ehhez kéne "igazítani" a hosszakat és ezután kell még hangolni is!

Szerintem: még ismeretekkel is húzós, egyébként felejtős a dolog.

Próbálj meg utánaérdeklődni: WLAN-OK.hu -n.

2011. aug. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az UHf-ig eljutott az agyam felfogási szintje

120-as IQ-m de esküszöm nem igazán értem, most az antenna hosszán múlik minden?

Már mint hogy mekkora méretű az antenna?

2011. aug. 29. 13:47
 4/12 A kérdező kommentje:

Vagy csak kössem rá a erre az antennára:

Download: eType1.com/f.php

[link]


ijen antennákkal van tele a padlás

szóval erre kössem rá, és addig-addig álítgassam az antennát, míg a telenor adótoronytól érkező jelet nem kezdi el fogni?

Van ijen "iránysugárzó antenna" illetve nekem nincsen, de gondolom valahol lehet kapni, aminek ez a lényege: "Rögzített irányú ellenállomás esetén ezért inkább szelektív iránykarakterisztikával rendelkező antennát használnak, ami az ellenállomás irányából jövő jeleket sokkal erősebben, az oldalirányból, és hátulról érkező (a felhasználás szempontjából zavaró) jeleket pedig csökkentett erősséggel veszi, illetve sugározza."


és ezzel lehetne valamit csinálni?

2011. aug. 29. 13:51
 5/12 A kérdező kommentje:

ezzel ne foglalkozz:" Download: eType1.com/f.php"

kerestem egy progit, és véletlen ezt töltöttem le, és akárhányszor írok, be írja magától, és nem tudom hogy miért :/

2011. aug. 29. 13:53
 6/12 anonim ***** válasza:

Mi nem világos, pedig leírtam!

Az antennaelemek hossza meghatározza milyen frekvencián "dolgozik" az antenna.!

Ha ettől eltérőt kívánsz vele venni "nem fog csinálni semmit" (kis tulzással), magyarul más frekvencián, mint amire méretezték nem használható.

Márpedig a Hipernet messze nem ott "jár".

2011. aug. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mégegyszer: ANTENNAELEMEK, nem maga az antenna hossza.

Minél hosszabb az antenna (itt most viszont nem az elemről van szó!), annál jobb a nyeresége.

2011. aug. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
jól van, tehát minél hosszabb az antenna, annál jobb a jel, oké
2011. aug. 29. 15:36
 9/12 A kérdező kommentje:
Egyébként most tudtam meg hogy lehet vásárolni antennahangolót
2011. aug. 29. 16:22
 10/12 A kérdező kommentje:

[link]

ijen antennából van 3 a padláson, most néztem meg

2011. aug. 29. 17:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!