Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan kell antennát hangolni?...

Hogyan kell antennát hangolni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Na szóval van most a telenor-nál ez a Hipernet, és néztem a modem adatait, és rá volt írva, hogy belső-külső antenna, felhívtam a telenort, és monták, hogy ők nem árusítanak antennát, csak annyi hogy a modemre lehet külső, erősítő antennát csatlakoztatni.

Mivel nem találtam egyetlen üzletet sem pesten, ahol lehetne ijesféle antennát kapni, ezért, mivel a padláson van egy csomó, használaton kívüli antenna, amivel régen a tv adásokat néztük, mielött be lett volna kötve a digi.

Na szóval azok a bizonyos antennák még meg vannak, azóta senki nem nyúlt hozzá, de bozonyára a tv-adásokra vannak ahngolva, és én nekem nem tv adások kellenek, hanem a modemre a telenor-tól érkező jel, lehet furán hangzik, de át lehet hangolni az antennákat, hogy a Telenor legközelebben lévő adótoronytól érkező jelet fogja?

Mobilinternetre kell, és azt is tudom hogy itt ebben az esetben két irányú a jel, vagyis nem tudom h meg-e lehetne csinálni, engem nem érdekel ha a feltöltési sebesség lassú, de a letöltési sebességem legyen már több mint 700 kbps ha már hipernet 42-t vettem! és 27%-nál legyen már jobb a térerő!

Na mind1 köszi előre a válaszokat!


2011. aug. 29. 13:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom hányszor kell leírnom??

Ez a típus a lepke antenna, és fizikai méretei nem teszik lehetővé annak vételére, amire használni akarod!

Az elemek hossza rezonáns a venni kívánt frekvenciával!

Az antennahangoló egy eleve fizikailag jól méretezett antenna tápvonalhoz (antennakábelhez) való hangolására használható.

A használt frekvencia nem az a kategória, ahol bármilyen barkácsmódszer főleg ismeretek nélkül használható.

2011. aug. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Megpróbálom köznapi nyelven leírni a problémát a felvetéssel kapcsolatban, ami ötletnek nem rossz,de:


1. TV antennát nem a mobil frekvenciartományra tervezték és nem is arra technológiára.

2. A bázisállomás torony nem egy sima sugárzó ( pl a kereskedelmi rádió műsor hallgatása egy irányú kapcsolat), hanem egy kétirányú kapcsolat. Tehát hiába van egy jó minőségű antennád amivel veszed a jeleket, lehet, hogy te modemed nem tud "visszabeszélni" a torony felé ( akár távolság, akár rádiós környezet miatt ) A köztudatban elterjedt "térerő" mutató csak egy a sok jellemző közül ami meghatároz egy kapcsolatot.

Első körben a szolgáltatónál reklamálnék ha olyan helyen laksz ahol lennie kellene ilyen szolgáltatásnak ( 42-es körzet :) ).

2011. szept. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!