Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Energiaspórolás? Megoldható...

Energiaspórolás? Megoldható ez egy inverterrel?

Figyelt kérdés

Adott egy 74 amperórás akku és egy inverter. Az invertert közvetlen az akkura kötném, az akkut pedig folyamatosan tölteném. Több kérdésem is lenne ezzel kapcsolatban:


1. Mekkora az a teljesítmény, amekkorát folyamatosan ki tudok venni az aksiból úgy, hogy közben folyamatosan töltöm? (Feltételezve azt, hogy az inverter elbírja)


2. Létezik az, hogy ezzel energiát spórolok? Tehát kevesebb energia kell az akku töltéséhez, mint amennyi energiát az inverterrel ki tudok sajtolni az aksiból?


Köszi a hozzáértő válaszokat!


2011. szept. 10. 23:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

először a "spórolás" kérdésre:

ha tudnál így spórolni, akkor feltalánád az örökmozgót.

tehát a válasz: nem, semmit sem spórolsz meg, ráadásul a különböző veszteségek miatt, még több energiát fogyasztasz, mintha a fogyasztó minden cifrázás nélkü direktbe kötnéd az energiaforrással.

az elképzelt kapcsolásra:

ahogy leírtad, nem valósítható meg, mivel az akkura direktbe kötött inverter ugyanazokra a pontokra megy, mint amelyekre a töltőberendezés, így gyakorlatilag kiiktatod az akkut és az inverter közvetlenül a töltőről járatod.

szóval, az egész ötlet felejtős :)

2011. szept. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogsz spórolni semmit se. Elmondom miért:

1.Az akkumulátort folyamatosan töltöd, tehát áramot fogyasztol ( minimális árammal mindig kell tölteni, mondjuk ez elhanyagolható, de akkor is pénzbe kerül ). Az inverter nem csak váltóárammá alakítja az egyenáramot, hanem maga is fogyasztó. Szerintem nem megspórolsz hanem éppenhogy többet használsz. Tehát üzemeltetni akarsz valamit, de helyette még beraktál 3 fogyasztót a 4. elé ( Akkumulátor töltő, akkumulátor, inverter és a 4. a cuc amit üzemeltetni szeretnél )

2011. szept. 10. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A francba! Azt hittem feltaláltam valamit :)


No mindegy... ebből sem gazdagodok meg :)


Köszi a válaszokat!

2011. szept. 10. 23:32
 4/6 Esprimo Mobile ***** válasza:
Ha adott az aksi és inverter és az aksit nemtudod mire kihasználni, próbálj beszerezni egy olcsó napelemes autó töltöt, az napos idöben ingyen tölti az aksidat de csak ojan 5-10-wattóra teljesitményel . Ha szerencséd van talán elöbb visszatermeli az árát a napelem minthogy tönkremenjen az aksid, de nem biztos. Én 3,5-kilos 12-volt 12-amperos elektromos bicaj aksit használok egy inverterel hordozható energia forrásként: laptophoz, forrasztó pisztojhoz , 25-wattos kompaktfénycsöves szerelölámpához (ami 100-wattal világit ). Ezt a napelem dolgot is csak amojan hóbort ként javaslom mert több ezer forint és ugyebár 50-ft alatt van 1-kilówatt a konektorbol a napelem meg napi 4-10-forintnyi áramot termel tipustól függöen. Ha akad a jövöben csereakumlátorod ingyen akkoris megöszülsz mire hasznot termelsz , hameg idö elött tönkremegy bármeik komponens az erömüvedben akkor tutti ráfizetsz az egészre. Ha konektorba dugható fogyasztásméröbe fektetsz pénzt hogy felmérd mi mien funkcioban menyit fogyaszt a lakásba és kapcsolós konektoroktra és dugókra
2013. dec. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Esprimo Mobile ***** válasza:
Ha adott az aksi és inverter és az aksit nemtudod mire kihasználni, próbálj beszerezni egy olcsó napelemes autó töltöt, az napos idöben ingyen tölti az aksidat de csak ojan 5-10-wattóra teljesitményel . Ha szerencséd van talán elöbb visszatermeli az árát a napelem minthogy tönkremenjen az aksid, de nem biztos. Én 3,5-kilos 12-volt 12-amperos elektromos bicaj aksit használok egy inverterel hordozható energia forrásként: laptophoz, forrasztó pisztojhoz , 25-wattos kompaktfénycsöves szerelölámpához (ami 100-wattal világit ). Ezt a napelem dolgot is csak amojan hóbort ként javaslom mert több ezer forint és ugyebár 50-ft alatt van 1-kilówatt a konektorbol a napelem meg napi 4-10-forintnyi áramot termel tipustól függöen. Ha akad a jövöben csereakumlátorod ingyen akkoris megöszülsz mire hasznot termelsz , hameg idö elött tönkremegy bármeik komponens az erömüvedben akkor tutti ráfizetsz az egészre. Ha hagyományos izóidat kompakt fénycsöre vagy ledre cseréled ,kapcsolós konektorokat veszel és konektorba dugható fogyasztásméröbe fektetsz pénzt hogy felmérd mi mien funkcioban menyit fogyaszt a lakásba (nekem pl a tekerös kapcsolóju mikrosütöm 10-wattot fogyaszt kikapcsolva a semmire és apámé is, amiota ezt tudom mindig áramtalanitom ha nemhasználom)
2013. dec. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Esprimo Mobile ***** válasza:
Bocsi , teloról pötyögtem és véletlen elküldtem irás közbe zazért van duplán.
2013. dec. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!