Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lakásvilágításra megfelelő a...

Lakásvilágításra megfelelő a LED "izzó"?

Figyelt kérdés

Nem a gyártók öndicsérő tesztjére vagyok kíváncsi hanem a reális, valódi tapasztalatokra.

Egy hagyományos 60-100 wattos izzó fényerejét milyen LED világítással lehet produkálni?


2011. szept. 15. 09:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Soros led,az igaz hogy takarékossab,de hogy nem fogsz vele sokat látni az már megint 100% :D


Tessék nézegeesd:

[link]


Amugy szerintem nem lehetnek roszak,kikell próbálni :)

2011. szept. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

off:

Már ilyen ledes kristálycsillárra gondolsz pl? Mert az engem is érdekelne, ha valaki írna azokról is...

2011. szept. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Jónak jó, de nekem annyira nem jött be. Szobámba van ilyen ledes világítás ilyen csillárszerű valami, 3 led izzó van benne, és hát nem éppen világítja be a szobámat úgy ahogyan azt kellene.
2011. szept. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
a hagyományos izzóhoz képest tényleg sokkal kisebb a fénye, nem is értem így minek árulják
2011. szept. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

A fényerősséget hozza az izzó, csak a fénymennyiséget vagy mit nem. Azaz "sötét" fényt ad. Elsőre nagyon furcsa, de 1-2 hét alatt hozzászokik az ember.

Nálunk a konyha kivételével - mivel ott neon van - mindenhol ledes izzók vannak, abszolút használható. Talán olvasáshoz nem a legtökéletesebbek, ahhoz érdemes egy hagyományos olvasólámpát tartani.

2011. szept. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 reptoid ***** válasza:

Szerintetek miért van otta fényáram, mint jellemző?

Egy 100W-os hagyományos izzó kb 1300 lumenes, a linkben szereplő izzó csak 270-300, ami vehetünk a gyártó felfelé kerekítésének, szóval jó, ha 250 lumen. Ebből legalább 6 kell, hogy "akkora fénye" legyen, mint egy 100W-os hagyományos izzónak.

2011. szept. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Nem tart még ott a LED technológia, hogy ki lehessen vele váltani a hagyományos és CFL izzókat. Mellette ráadásul iszonyat drágák, és sok fórumot olvastam már arról, hogy ugyanúgy képesek megadni magukat hónapok alatt, mint néhány CFL gyártó terméke.

Még mindig jobb akkor egy hagyományos hatvanas nagyobb fogyasztása, mint a CFL szemszárítóan bántó fénye, vagy a LED ára és "sötétsége". Ki milyen kompromisszumra hajlandó.

2011. szept. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 reptoid ***** válasza:

50-60 euróért lehet venni nagy fényáramú led izzókat: [link]

Lehet vannak olcsóbbak is, ez csak egy példa volt, de a nagy fényáramú ledek még igen drágák még.

2011. szept. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 dirtboy ***** válasza:

szerintem ez alkalmas rá hogy helyettesítse egy rendes izzó fényerejét./árát ne nézd mert szörnyet halsz ha meglátod/

[link]

2011. szept. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Pontosan amiatt kérdeztem, amit "reptoid" is említ: egalább 6 kell, hogy "akkora fénye" legyen....

Így már baromi drága, akár 10ezer fölött is lehet.

2011. szept. 15. 09:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!