Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lakásvilágításra megfelelő a...

Lakásvilágításra megfelelő a LED "izzó"?

Figyelt kérdés

Nem a gyártók öndicsérő tesztjére vagyok kíváncsi hanem a reális, valódi tapasztalatokra.

Egy hagyományos 60-100 wattos izzó fényerejét milyen LED világítással lehet produkálni?


2011. szept. 15. 09:03
1 2
 11/18 reptoid ***** válasza:

Sry, rosszat linkeltem, ezzel azt akartam bemutatni, hogy egy izzóra raknak sok ledet, de az egyre jutó fényáram itt is kicsi.

Én nemrég csináltam egy házi készítésű akvárium világítást, 300.000 Ft fölött jött ki így is. Ezt kis teljesítményű diódákkal értem el, a nagy teljesítményűek embertelen árúak lettek volna...

2011. szept. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 reptoid ***** válasza:

[link]


Kínából lehet rendelni mindent ócóér, igaz ez egy most indult licit, de fix áron is 1000Ft alatt vannak ingyenes szállítással. Egy próbát megérhet bárkinek.

2011. szept. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Ha működik is, akkor tényleg baráti ár érte!
2011. szept. 15. 10:11
 14/18 reptoid ***** válasza:
65%
Ugyan izzót még pont nem rendeltem, de ezernyi egyebet már igen, és sosem volt semmi gondom velük. Árulkodó, hogy az elmúlt 1 hónapban majd hétszáz pozitív visszajelzést kapott, 5 volt negatív, és azok sem az izzókról szóltak, hanem más dolgokról. De van még millió eladó, meg kell nézni, hogy valamelyiknél szerepel-e egyáltalán negatív értékelés, ha igen, akkor is milyen termékre milyen gonddal. Egyébként nagyon szeretem a "kis sárgákat", mert egy alapvető bizalmatlanság megvan az emberekben a termékeikkel szemben (pl. most nálad is), ezért megpróbálnak az esetleges hiba esetén is készségesek, segítőkészek lenni, hogy megtörjék ezt a "minden kínai cucc sz@r" előítéletet.
2011. szept. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"megtörjék ezt a "minden kínai cucc sz@r" előítéletet."


Ne vegyél olyat. Én megtettem. Szerencsére a kollégámnak el tudtam adni, azt mondta a spajzba jó, mert ha égve hagyja, nem fogyaszt sokat. Igaz tönkre is ment 2 hét alatt.

Szóval nem minden kínai cucc sz@r, de ez 100% az.


Ha nincs rá több 10 ezred (lakásra kivetítve több száz), akkor nem érdemes ledes világításra költened.

Szórakozni jó vele, mutogatni az ismerősöknek, de amúgy gyerekcipőben jár még a dolog.

2011. szept. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsot! Mostanában félek az elektromos készülékektől mert zsinórban megfürdök velük. Sajna tényleg kínai mind.

De melyik nem?

2011. szept. 15. 15:11
 17/18 anonim ***** válasza:

Várjál vele pár évet, qva drágák és szarok (nincs fényük) a jelenleg kapható ledes égőknek.


Inkább egy kompakt fénycsőben gondolkozz, de kombináld egy 40w-os sima égővel is, mert hidegben a kompakt xaru világít, és nem szeret, ha fel-le kapcsolgatod pl. a spájzban, konyhában, udvaron, folyosón... :)

2011. szept. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 domifo válasza:

Régi a kérdés, de még mindig aktuális.

Saját tapasztalatomat szeretném megosztani.

Nemrég vettem egy Philips 9,5W-os led izzót. A nappalimban égő Osram nagy gömb alakú 20W-os kompakt fénycsövemet cseréltem le rá.

Az új elméletileg 60W-os izzó helyére való, míg a régi egy 100-as izzó fényét adja. Elvileg.

A csere után nekem inkább úgy tűnt, hogy fordítva van.

Ja! És felkapcsolás után azonnal világít :)

Nekem nagyon pozitív a tapasztalatom. Csak ajánlani tudom.

Én itt vettem:

[link]

2014. máj. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!