Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Canon 5D vagy Nikon D700?

Canon 5D vagy Nikon D700?

Figyelt kérdés
Mi a különbség a kettő között?
2011. szept. 18. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Pl a megapixel felbontás.

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de ha itt kérdezősködsz két ilyen felső kategóriás gépről ( igaz csak a felső kategória alja ) akkor feltételezem, hogy fotó tudásod még nem oly alapos. Ezeket a gépeket profiknak gyártották, olyanok akiknek ez a szakmájuk. Te és én nem nem tudnánk jobb képeket készíteni mint pl amennyit egy fele ilyen drága géppel készítenénk. Félre ne érts, biztos nagyon jól fotózol, de szerintem csalódnál ebben a gépben. Inkább alacsonyabb kategóriában kellene próbálkoznod, így pénzt spórolonál és többet tudnál költeni objektívekre. Egyébként szerintem ebben a kategóriában már a Canon a jobb picivel a Nikonnál ( ellentétben a középkategóriában ahol szerintem hajszálnyival a Nikon a jobb )

2011. szept. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló. Nekem egy nikon D200-as középkategóriás fényképezőgépem van, és szeretnék egy full frame érzékelős gépet vásárolni.Én a Nikonra esküszöm, viszont amit látok, hogy a profi fotósok mind a Canon 5D-t használják... Vajon a 21 mp miatt? A D700 csak 12-t bír. Ez lehet az oka? Ezért gondoltam előbb kérdezek, és aztán vásárolok.
2011. szept. 18. 19:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Miután elhangzott a 21 MP, gondolom az 5D mkII a kérdés, nem a sima.


Szerintem ha nem kell valami miatt a baromi nagy felbontás és a videó, akkor D700. Az 5D-nek csak a középső AF pontja jó, a többi elég ratyi. A D700-nak a teljes középső cluster (valami 15 pont) mind kereszt fókuszpont, jobban teljesítenek. Plusz jobb az időjárásállóság és több FPS-t tud.


Canonosként nagyon régóta várok egy jó FF gépre (sajnos az 1D mkIV-re nincs pénzem), de az 5D nálam nem üti meg a szintet. Hiába fantasztikus az ISO (a D700-ban egyébként ugyanolyan jó csak kisebb felbontáson), szar az AF és így elég nehéz vele terepen dolgozni. Műteremben és videóra abszolút állat.


Ha eddig is a fekete seregben voltál és megvannak az objektívek is, akkor nem cserélnék.

2011. szept. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Viszont akkor nem értem miért nem fotós fórumon teszed fel a kérdéseid, ott sokkal konkrétabb válaszokat kapnál! Egyébként én helyedben a Nikont választanám, a már meglévő objektívek miatt!
2011. szept. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!