Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » DSLR gépek. Canon EOS 10D...

DSLR gépek. Canon EOS 10D vagy Nikon 3000D?

Figyelt kérdés
Amatőr vagyok, viszont most kéne döntenem.. Van egy EOS 10D-m, de elvileg ez már elavult.. Megéri egy Nikon D3000-re cserélni, vagy inkább vegyek új obit?
2011. okt. 19. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Amatőr vagyok, viszont most kéne döntenem.. Van egy EOS 10D-m, de elvileg ez már elavult.. Megéri egy Nikon D3000-re cserélni, vagy inkább vegyek új obit?


Sokmindentől függ, hogy jó döntést hozol-e? Én hasonló cipőben járok, nekem egy NIKON D50-esem van, ami korban és tulajdonságokban hasonló a Te Canon-odhoz. Ám én úgy döntöttem, hogy mivel a gép még kitűnő, 8-9 ezer expó van benne és teljesen meg vagyok elégedve vele (elég az a 6 MP és van RAW is) inkább vettem (a kit-obi mellé) egy 50-200-as VR obit. A gépet meg addig használom, amíg csak lehet, mert 30-40 ezerért nem kótyavetyélem el.

2011. okt. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha Canon vázad van és hozzá Canon obid, akkor miért akarsz Nikon vázat?

(Egyébként én Nikonos vagyok.)

A D3000 már egyébként is régi, most a D3100 az aktuális modell.

- Milyen obijaid, vakud, kiegészítőid vannak a géphez?

- A gép milyen állapotban van?

- 6 Mpix-es a 10D, az bőven elég A3-as nyomatokig. A kérdés az, hogy számodra mi a fontos: újabb gép vagy újabb objektív.

2011. okt. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%

Nekem is 10D-m van, nem cserélném el egy három- vagy négyjegyű vázra sem. A két tárcsa sokkal többet ér, mint a nagyobb felbontás, vagy a kicsivel jobb ISO.


Vegyél inkább normális objektíveket vagy vakut, azokat később is tudod majd használni.


Update: megnéztem, milyen a Nikon D3000, hát rohadtul nem üti meg a 10D szintjét, köze sincs hozzá. Ha vázat akarsz cserélni, az 50/60/7D kategóriában gondolkozz, a többi nem éri meg. Tudom, mert sokszor gondolkoztam már ezen én is, de mindig inkább új obit vettem (50 f1.8, 24-70 f2.8L, 100 f2.8L IS) plusz egy 580EX II vaku. Ha nem lenne olyan nagy, vennék egy 1D mkIII-at a 10D helyett, de nem fér be a táskámba...

2011. okt. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amíg a tervezett elavulás nem tesz neki keresztbe, ne cseréld le.
2011. okt. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!