Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lapozós óra. Hogyan működik?

Lapozós óra. Hogyan működik?

Figyelt kérdés

Nagyjából azért tisztában vagyok vele, de nem tudom, pl. hogy ami fent van tartó pöcök, vagy adott esetben valami nagyobb rész, az mozog felfelé, ha leesik az adott lap. Néztem videókat róla, de nem látom, hogy az mozogna. Vagy szimplán csak ahogy forog, jön lefelé a lap és úgy fordul le?


Egy 3d-s játék motorba akarom ezt megcsinálni (ebből állna az egész, nem egy játékba lenne, akkor sokkal "butább" megoldást használnék, mint ez).

Egyszerűen nem állt még össze a fizika része számomra, meg pár dolog kérdéses.


2011. okt. 21. 19:32
 1/2 anonim válasza:
100%
Az összes lapocska egy középső hengeren van. Az a henger lassan forog, és amikor a lapocska kicsusszan a felső pöcökből akkor fordul át a következő számra. (nyilván a másodperc hengere, mint a másodpercmutató, gyorsabban forog)
2011. okt. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, akkor nagyjából jól értettem a működését, a pöcök kérdése volt számomra leginkább nem egyértelmű, most már ez is tiszta!
2011. okt. 26. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!