Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kompakt gépre is lehet makró...

Kompakt gépre is lehet makró lencsét tenni?

Figyelt kérdés
Venni szeretnék makró lencsét, csak nem vagyok benne biztos, hogy kompakt gépre is lehet-e tenni..:)
2011. okt. 23. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha van rajta csatlakozási lehetőség, akkor igen.

Az én Canon IS590-emen van és kapható hozzá nagylátószögű (bár az nem egyértelműen makro), de még simán is tudok 5cm-ről fókuszálni és a maximális felbontást használva még utólag nagyítható és meglepően kis részletek is láthatók.

Arra azért készülj, hogy a gép árához képest húzós lesz..

2011. okt. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kell hozzá szűrőmenet, ez a bridge gépeken sokszor van, egyébként meg szűrőadaptert kell venni.

Erre teheted az előtétlencsét.

A legolcsóbb-legalja sima több dioptriás nagyitólencse, szinezi is a kontúrokat, mint a veszedelem :)

A komolyabbak már összetett, korrigált lencsék magasabb képminőséggel és persze árfekvéssel.

De a legfilléresebb trükk, ha veszel a zaciban egy öreg Praktica vagy Zenit alapobjektivet és megforditva rögzited a kompaktra. A gugliba megtalálod a részleteket.

2011. okt. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszi :)


fujifilm s1800-am van, és imádok makró képeket csinálni, ezért szeretnék venni... én 8-9ezerért néztem ki egyet, sajnos nincs sok pénzem ezekre :\ akkor ezek szerint azt nem érdemes megvenni?

2011. okt. 25. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!