Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen kompakt fényképezőgéped...

Milyen kompakt fényképezőgéped van? Meg vagy vele elégedve?

Figyelt kérdés
Most készülök gépet venni, de fogalmam sincs milyet válasszak! Olcsóbb árkategóriában gondolkozok!
2011. szept. 29. 11:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Fuji AX200, teljesen elégedett vagyok. 19-20-ért megkapod.

Fél felbontáson (6 mpix) ilyen képet csinál:

[link]

2011. szept. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Legalább azt döntsd el mennyit szánsz rá kb. és mondd meg az összeget. Esetleg keress ki pár fajtát, akkor könyebb lenne eldönteni melyik a jobb. Nagyon nehéz így válaszolni, nincs kiindulópont.


Esetleg adj támpontokat mire akarod használni... hétköznapi család fotózásra, vagy van vmi speciális dolog is... rendszeres fotózásra csak (hogy esetleg tovább bírja az akkuja...vagy elemet is befogadjon-e), vagy nyaraláskor stb. (pl. ilyenkor nem baj ha kicsit vízálló is a gép, stb.) (pl. keveset, sokat akarsz fotózni, csak meg akarod osztani a képeket valami megosztón, vagy ilyesmi, videózni, stb.), akarsz-e nagy "zoom"-ot (ami a kezdők hibája, hogy rá vannak állva hogy 10x meg 20x zoomos gépet vegyenek mer az milyen jó...)


én canonos vagyok (de nekem jobb fajta gépem van) szóval márkahűen egy canont ajánlanék elsőre:D


[link]


vagy mondjuk egy "vízálló" de ez 2x drágább, Fuji, viszont jobb a széleslátószöge és 5x zoom, megapixelben is jobb:


[link]

2011. szept. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

egyébként ott a 220volt.hu-nál néha vannak jó árak :D legutóbb vettem egy objektívet 205ezerért :) mindenhol máshol (1 éve nézegetem kb., s azóta gyüjtögettem rá), szóval mindenhol 1100-1200 euró volt az ára :D


szóval javaslom böngészésre:D

[link]

2011. szept. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
20-30e Ft-om van rá. Családi fotózásokra, nyaralásra szeretném használni. Jó lenne ha hosszabb videót is tudna felvenni(ne csak 1-2 percet). Gondoltam pl.: fuji ax300-ra, panasonic lumix fs16-ra, samsung pl20 vagy 120-ra. Jó lenne 5x optikai zoom és optikai képstabilizátor, és hogy ne nagyon csináljon homályos életlen képeket.
2011. szept. 29. 11:31
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

esetleg miután átnézed a fennt említett oldalon az új gépeket és látod az árakat, utána kereshetsz használt gépet is


[link]

2011. szept. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
de a legjobb bemenni pár üzletbe, kézbevenni őket, kipróbálni... és nem kapkodni el a döntést
2011. szept. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Amiket írtam egyik sem jó?
2011. szept. 29. 11:40
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem kapkodom el. Már több helyen nézegettem őket de nem lehetett kipróbálni. Konkrét típusok érdekelnének mert nem tudok dönteni, és már lassan szükségem lenne rá.
2011. szept. 29. 11:42
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az AX300 is biztos jó, majdnem ugyanaz, mint az AX200, csak fémházas, azt hiszem.

Az 5× optikai zoom meg a széleslátószög valóban nagyon jó. Én is ezért vettem ilyet.

2011. szept. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!