Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » FL Studio 8hoz szeretném a...

FL Studio 8hoz szeretném a Yamaha psr 290es szintetizátoromat használni?

Figyelt kérdés
van egy Aureon 5.1 USB hangkártyám, és egy Nagyjack-kisjack átalakitóm amivel az Output kimenetből rákötöm a külső hangkártya Line-in részére. A pcn hallom a hangot de az FL nem ismeri fel pedig megnéztem a tutorial videót de nincs ott a választható lehetőségek között semmi :S
2011. okt. 31. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne a lineinbe dugd, hanem midivel csatlakoztasd.

A hangkártyádon nincs midi port, úgyhogy szükséged lesz egy ilyenre:

[link]

4000 ft körül van.

2011. okt. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi a választ akkor beszerzek egy ilyet! remélem nyitva van valami bolt:D
2011. okt. 31. 18:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért nézz utána, hogy mennyi a hangkártyád latency-je ASIO-val, mert ha magas, akkor max némán felvenni tudsz majd vele, mert előben csúszni fog a hang. Az enyémnek 2 ms, gitározni még pont jó, viszont billentyűnél már zavaró, felvételkor a szintetizátor saját hangját szoktam használni.
2011. okt. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én csak annyit szeretnék elérni, hogy FL studion belül választom ki a hangzást és a szintetizátorról irányitom. Szóval csak a billentyűzet miatt kéne valahogy szinkronizálni a kettőt:\
2011. okt. 31. 18:58
 5/8 anonim ***** válasza:

Tudom, erről beszélek.

Nagyon combos hangkártya kell ahhoz, hogy ne késsen a hang.

2011. okt. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem:\ Sajnos csak ez van jelenleg:( Gondolom ez is jobb mint a laptopom integrált hangkártyája:D Már csak egy kérdés ha meglesz a Midi-usb kábel hogy jön a képbe a külső hangkártyám? Bocs hogy ennyire elveszett vagyok a témában:S
2011. okt. 31. 19:05
 7/8 A kérdező kommentje:
Á megtaláltam egy fórumon és azt írják, hogy elég gagyi a hangkártyám lehet vele trükközni de 3-4ms latency lesz ami gáz. Vennem kell egy hangkártyát viszont laptoppal szeretném használni.. tudsz valamit ajánlani véletlenül?
2011. okt. 31. 19:16
 8/8 anonim ***** válasza:

Persze, biztos jobb. Bár a mai laptopok annyira nem is rosszak, a Dell N5010 hangkártyája már egész élvezhető gitárral.

Ha azt a kártyát használod alapértelmezettként, akkor az fogja a midit is kezelni, valószínűleg. De most is meg tudod nézni, FL-ben állítsd át ASIO-ra, ha fel vannak telepítve a hangkártyád driverei, látni fogod, milyen latency-t tud. Pontosan nem tudom hol kell, csak Nuendom van.

Most megnéztem, a hangkártya ASIO-ja 2 ms-t tud, de ez csak gitározni jó, a Nuendot DirectX Full Duplex driverrel használom, így 45 ms, ez már nem túl jó élő játékhoz, de szórakozni jó.

Sajnos a komoly kártyák 60 fölött vannak, így én is maradok ennél a jó öreg Audigy-nál.

3-4 ms szerintem élhető, ha azt recsegés nélkül tudja hozni VSTi-vel.

[link]

Ez jó kis darab, és ebben alapból van midi port, így nem kell hozzá kábel se. Ha jó a kábeles megoldás, akkor szerintem bármelyik E-MU kártya megteszi.

2011. okt. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!