Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Háromfázisú áramra hogyan...

Háromfázisú áramra hogyan tudok fogyasztásmérőt rakni?

Figyelt kérdés

A bérelt házunknál van egy másik bérlő is, akinek van külön almérője.

A villanyóra a mi nevünkön van, és ő nekünk fizet.

Most feltűnően alacsony összeg jött ki a másik bérlőnek, szerintem nem jól mér az ő órája, egy régi fajta, hangosan zúg is.

Nem akarom őt meggyanúsítani, ezért gondoltam, hogy először leellenőrzöm, hogy jól mér-e az ő órája.

A tőlem kimenő főmérőből megy el hozzá a vezeték, annak az elejére szeretnék tenni egy kis almérőt, csakhogy az háromfázisú.

És itt a kérdés lényege:

Hogyan tudnám rászerelni a fogyasztásmérőt, ha az háromfázisú. Az a fajta mérőm van, amit be kell dugni a konnektorba, és abba kell dugni a fogyasztót.


2011. okt. 31. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Legálisan sehogy.

Magyarországon villamos áram eladására kizárólag az áramszolgáltató jogosult.

Beszerelhetsz almérőt, de az csak dísznek jó mivel nem hiteles, és egyébként sem képezne elszámolási alapot, esetleges peres eljárásban sem hivatkozhatsz rá hitelt érdemlően.

Az egyetlen megoldás ha az áramszolgáltatónál igénybejelentéssel élsz új mérőhely létesítésére, melynek költségei természetesen téged illetnek. Amennyiben ez megvalósult, a bérlővel szerződésben állapodsz meg a fogyasztási helyen felmerülő fogyasztásból eredő költségek megfizetéséről.


[link]

2011. okt. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem eladni akarom az áramot, hanem igazságosan elosztani a költségeket. Mindkettőnknek van bérleti szerződése, csak enyém a ház, övé az ólak, állattartás gyanánt.

Tehát közösen fizetjük az áramot, csak azért szerzett be egy almérőt, hogy pontosan tudjuk, hogy ő mennyi áramot fogyaszt.

Csak nem vagyok biztos, hogy jól mér az almérője, ezért akarok tenni elé, az én részemre egy másik almérőt, hogy ha az mást mér, mint az övé, akkor biztosan tudom, hogy rossz az órája.

2011. okt. 31. 23:49
 3/4 anonim ***** válasza:

"Nem eladni akarom az áramot, hanem igazságosan elosztani a költségeket."

Mivel a mérő a neveden van pontosan ezt teszed.


"Csak nem vagyok biztos, hogy jól mér az almérője, ezért akarok tenni elé, az én részemre egy másik almérőt, hogy ha az mást mér, mint az övé, akkor biztosan tudom, hogy rossz az órája."

Amíg nem hiteles a mérés, bármelyik lehet pontatlan, így nem lehet elszámolás alapja.

Egyébként is jogilag sem alfogyasztó a másik bérlő.


Kivonat az ÉMÁSZ szabályzatából:


Alfogyasztó

Jelenti azt a felhasználót, akit (amelyet) egy másik felhasználó (főfogyasztó) mért magánvezetékéről (idegen hálózat) látnak el villamos energiával, és a rendszerhasználati díjakat az ÉMÁSZ Hálózati Kft.-vel számolja el.


Az alfogyasztói rendszereket a közcélú hálózatról nehezen, vagy nem elérhető felhasználók ellátására, nem áramszolgáltatói kezdeményezésre, többnyire nem áramszolgáltatói kivitelezésben készültek, és általában nem felelnek meg a létesítéskori szabványoknak sem. Ezen alfogyasztói hálózatok létesítése az alfogyasztó vagy főfogyasztó kezdeményezésére, mindkét fél közös érdekében történt. Az áramszolgáltató ilyen alfogyasztói rendszerek kiépítését nem kezdeményezhette, és nem is kezdeményezte.

2011. nov. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jó nagy félrevezetés...
2016. aug. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!