Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mekora egy átlagos magyar...

Mekora egy átlagos magyar család napi áramfogyasztása? Wattos adatra lenne szükségem.

Figyelt kérdés
2009. máj. 6. 11:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
82%
az durva :)
2009. máj. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkoztam a W/s-on, végül is van ilyen, de energiafogyasztás szempontjából nem érdekes, a W*s már annál inkább, vagyis inkább az áramszolgáltatók által is használt 3600000 Ws = 1 KWh. A napi 4..8 KWh tényleg reális. Olyan, hogy "átlag" család nincs, mindenki más összeállításban használ elektromos fogyasztókat (tűzhely, porszívó, számítógépek, mosógép, stb.).
2009. máj. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2009. máj. 7. 09:42
 14/16 anonim válasza:
100%

Én mint átlag család(1 emberből áll, azaz belőlem) :) napi 15-20kWh-t fogyasztok. Éljjen a 3 hűtő, gép: 24/7, frankó hangredszer stb...

Mondjuk azt hozzátenném, hogy nem miattam megy a sok hűtő, hanem a családom egy része nálam tárolja a sok cuccát...

2009. máj. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 rigo_IT válasza:
100%

miért kell kötekedni amúgy? nyilvánvaló, hogy a kérdező NEM elektron végzett. és az is nyilvánvaló, hogy kW-ban kéri az adatot.

az már csak sejthető, hogy új mérőt kapott és túlságosan sokat mutat.

innentől pedig intelligencia kérdése, hogy kérkedünk a tudásunkkal, vagy kötekszünk, avagy segítünk a másiknak, hogy ne szivassa meg őt a teljhatalmú áramszolgáltató.


bocs az offért, remélem megkapod a válaszod.

2011. febr. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Misilény válasza:
Kb másfél éve durván elszaladt a családom "áram" fogyasztás (4 fő Bp. belvárosi lakás). Kb havi 450 kWh tehát napi 14-15 kWh után elkezdtük figyelni és mérni a fogyasztásunkat. Vettem helyi mérőt és kicseréltünk jó pár világítótestet. Mostanra sikerült lemenni napi 11 kWh-ra. Így most 2013-ban éves szinten 50.000 Ft-t takarítunk meg (benne van a rezsi csökkentés is, de anélkül 30.000 Ft lenne a spór).
2013. márc. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!