Kezdőoldal » Utazás » Európa » Finnországban milyen támogatás...

Finnországban milyen támogatásokat kaphat egy magyar család?

Figyelt kérdés

Ha valaki Finnországban szül babát, akkor a baba finn nemzetiségű lesz vagy magyar?

Hány év után kaphat valaki letelepedési engedélyt és finn állampolgárságot?

Finnországban mennyire könnyű munkát találni?

Könnyebb mint Magyarországon?

Mennyire nézik a képzettséget?

Milyen finn munkakereső weboldalak léteznek?

Elég angolul tudni vagy kell a finn nyelv ismeret is? Csak az óvoda fizetős ott vagy a bölcsőde és iskola is?

Milyen lenne egy magyar szülők gyerekének Finnországban, ha a finn, svéd, angol és magyar nyelvekkel egyszerre találkozik születését követően?

Miben különbözik a magyar és a finn oktatási rendszer, a bölcsődétől kezdve az egyetemig bezárólag?

Szeretik a magyarokat? Helsinkiben hány hétig van teljesen sötét?

Milyen végzettséggel a legkönnyebb elhelyezkedni?

Mennyi a minimálbér Finnországban?

Mennyibe kerül forintba átszámítva a legolcsóbb 1 szobás lakás Helsinkiben?

Az albérlet mennyibe kerülne havonta?

Mi a legdrágább Finnországban?

Milyen a kórházi ellátás például egy szülésnél, ott is fizetni kell a TB-t?

Ha kimegyek és ott dolgozok pár évig, nyugdíjat kapok majd öreg koromba azért a pár évért?

Helsinki milyen Budapesttel összehasonlítva?


2011. okt. 15. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Nelvismeret nélkül semmi sanszod. A finn mellett az angol is kell. Már egy skandináv országban se szeretik a betelepülőket, mert túl sok van belőlük.Ha van egy jó szakmád,jó diplomád és beszéled a nyelvet,akkor van sanszod. De állampolgárságot nem kapsz.
2011. okt. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én itt élek, a férjem finn. Mi majd nem sokára szeretnénk babát, a férjem finnül fog hozzá beszélni, én magyarul. Az oviban pedig a svéddel és az angollal is találkozni fog már. Az oktatás az egyik hanem a legjobb Európában, ezt nem én mondom,hanem a hozzáértők. A férjem is mindenhol nagyon szereték, sok helyen tanított Európában, és már attól el voltak ájulva,hogy finn,mert akkor a finn oktatási rendszerben kupálódott, egyébként ott csak a legjobbak lehetnek tanárok, nagyon sokan szeretnének azok lenni,és kb olyan nehéz bejutni,mint az orvosira, de amúgy minden szakra,iszonyat nehéz, nem egy magyarországi színvonal. A gyerekek már általános iskolában tanulnak svédül és angolul,svédül kötelező tudni,mivel az a 2. hivatalos nyelv. Munkát svéd és finn,de főleg finn nyelvismeret nélkül nem fogtok találni,ez biztos. Ha mégis pl. ilyen mosogatás stb szintűt,akkor meg időtők nem lesz tovább fejlődni. Finnország Európa egyik legdrágább országa,az albérlet kb 3x annyiba kerül,mint itt. Nincsenek egyetemi,középiskolai kollégiumok se nagyon,mindenki maga fizeti a lakhatását,illetve az állam,ugyanis itt a tanulás munkának számít, forintba átszámolva kb 100ezret kaptam azért havonta,mert tanultam. Van kötelező TB, de emellett még fizetni kell az orvosnak is,csak ha van TB-d,akkor nem több százezret,hanem pár tízezret,ha forintban számolok. Magyarként semmilyen támogatásra ne számítsatok, kivéve ha a férjed finn, és ha nem valami extra hiány szakmátok van,akkor munkára se nagyon. Finn személyiszám nélkül gyakorlatilag buszbérletet se tudsz venni,az ég világon semmit,és minden ellátásért/szolgáltatásért ,értsd könyvtár, kórház akármi legalább 3-5x annyit fogsz fizetni,mint egy ottani,ha nem több, sőt olyasmiért is,ami nekünk ingyenes. Nagyon indokoltnak kell lenni,hogy miért akartok ottmaradni,különben rossz lesz nektek. Ha viszont már munka vár itt,akkor arany életetek.
2011. okt. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*itt maradni
2011. okt. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok mivel anno én is megjártam a poklok poklát,gondoltam még egyszer nekiveselkedek és egyenként próbálok meg válaszolni a kérdéseidre,hátha tisztább lesz.


1. Magyar lesz.

2. Kötelező regisztrálnod ha 3hónapnál tovább szeretnél maradni, de csak akkor kapsz engedélyt,ami kell a tb-hez is, hogyha van munkád,vagy állampolgár vagy,vagy finn férfi felesége vagy. "Engedély", unióban nem kérhetik, de valójában jól látod,más a neve,de attól még ugyanúgy az mint az eu előtt. Most nem tudom pontosan 5 vagy 10év folyamatos adózás után lehet végleges letelepedésihez folyamodni, addig mindig meg kell hosszabítani,pl. ha munkahelyet váltasz újra bejelenteni stb, és ez még nem az állampolgárság. Elsőre minden ismerősöm kérelmét elutasították, aki állampolgárságot akart.

3. Ha jól beszéld a finnt és a svédet és hiányszakmád van,akkor könnyű, egyébként a családban mindekinek van diplomája(férjem családjáról van szó),itt nincsenek büfészakok,viszont munkát most ők se nagyon kapnak sajna,válság hatása.:( Viszont itt meg lehet élni a munkanélküliből,amíg nem kapnak újra állást. De ezt ti magyarként nem vehetitek igénybe,ha még sose adóztatok ide x évet.

4.Nagyon nézik.

5. Már kifejettem,finn,svéd,angol kell, de elsősorban a finn, angollal nem mész semmire önmagában. A bölcsi és az óvoda fizetős,az iskola nem. Kb 100-200 euró/hó 1 gyereknél.

6. Említettem,hogy a mi gyermekünkkel is ez lesz,ha ti beszélitek ezeket a nyelveket akkor nem probléma, ha nem beszélitek,akkor eléggé szenvedni fog a gyerek.

7. Szinte mindenben, ha a finn a menny akkor a magyar a pokol,oktatási rendszert tekintve.

8.Nincsenek tőlünk elájulva, magyar,román vagy szlovák, egyre megy.

9. Ez nem meghatározható, folyton változik.

10. Nincs törvényben garantált minimálbér.

11. Lakás alatt mit értesz? Helsinkiben olyan 200-300ezer körül már találhattok egy egy szobásat. De persze ez nem emegengedett nektek, mert itt 1 szobás lakásba,valóban csak 1 ember költözhet, ha 1 gyerek van legalább egy 2 szobás kell.

12. Megválaszoltam a 11. kérdésben.

13. MInden, fél liter ásványvíz kb 800-900 forint, albérlet,tömegközlekedés,étel,minden drágább,és sokszorosa,mint itthon. Nincs olyan,hogy legdrágább,vagy ha igen,akkor egyszerűen minden.

14. Megválaszoltam,fizeted a tb-t + még ha szülsz akkor annak az árát,attól függ van e tb-d vagy nincs,ha nincs akkor milliós tételekre számíts, attól függ császár lesz vagy sima szülés. Az orvosok alegjobbak, itt színvonalas ellátást fogsz kapni,az biztos. Megjegyzés: Hálapénzt soha senkinek ne adj,mert végig sérted őket,és esetleg még kioktatást,rosszabb esetben egy szép pofont is kaphatsz.

15. 1-2 év után sok mindenre ne számíts, nem éri meg.

16. Ég és föld.

6.

2011. okt. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!