Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A minap nézegettem a neten...

Reggaeton kérdése:

A minap nézegettem a neten kondenzátorokat és láttam egy 3000 Farát-os 12 V-os kondit. Azt hol használhatják?

Figyelt kérdés
2011. nov. 4. 00:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az nem farát, hanem farád. Mindenhol ahol nagy mennyiségű energiát kell tárolni amit gyorsan ki lehet venni illetve lehet tölteni egy eszközbe. Nagy jövőt jósolnak neki a hibrid autókban, mivel képes elnyelni a visszatáplált energiát, de alkalmas lehet bizonyos esetekben akkumulátor kiváltására is, pl. vészhelyzeti áramfejlesztőknél, ahol a hálózat normál esetben állandóan feltöltve tartja őket, de ha megszűnik a hálózati áram, akkor a bennük levő energiával képesek beindítani az áramfejlesztő belső égésű motorját.


Van még jó pár másik alkalmazási terület, ezek az eszközök a hagyományod kondenzátorok és az akkumulátorok között vannak félúton energiasűrűséget tekintve. Ahol több kell mint egy sima kondi, de kevesebb mint az akksi, oda tökéletesen megfelelnek.

2011. nov. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
3000Farádos nincsen. Autohifiben 1Farádot szoktak használni de már az is nagyon nagy kapacítású kondenzátor.
2011. nov. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De van 3000 Farádos kondi... Tudom hogy hogy működik a kondi köszi... De ilyen nagyot még nem láttam és a poén az hogy 12V-os. Azt mondtad hogy energiát tárol ami igaz de hogy kell-e 3000 F ? Ez esetben az Lithium-ion is lehet nem?
2011. nov. 4. 10:34
 4/11 anonim ***** válasza:
Légyyszíves linkelj már erről a 3000Farádos kondiról vmit. Mert szerintem nem láttad elötte a mikro jelet.
2011. nov. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
2011. nov. 4. 10:42
 6/11 A kérdező kommentje:
Még sem 12 V-os hanem 2.7 V-os...
2011. nov. 4. 10:43
 7/11 anonim ***** válasza:
na igen, Ez inkább kisakku. De 12V-osban valóban sose láttam,de ezek szerint az nincs is.
2011. nov. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves kollégák, azért mert mi nem láttunk valamit, még ne gondoljuk azt, hogy nincs. Az ultrakapacitások más elven működnek mint a hagyományos elektrolit kondenzátorok. Aktív szenet tartalmaznak amelynek felülete óriási és ennek köszönhetően a kapacitásuk is hasonlóan nagy. Tehát 3000 farádos van. És létezik 12V-os változat is, sőt, egészen 125V-ig gyártják őket. Ezek modulok, amelyben sorosan vannak kapcsolva az egységek.


Akkumulátort pedig nem lehet kiváltani velük, mert bár jóval nagyobb kapacitásúak mint a hagyományos kondenzátorok, még így sem közelítik meg az akkumulátorok által egységnyi térfogatban tárolt energiát.


További olvasnivaló:


[link]

2011. nov. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen. De még a kérdésre nem válaszolt senki.

Hol használják ezt?

2011. nov. 4. 14:48
 10/11 anonim ***** válasza:
De igen, én már válaszoltam az első hozzászólásomban.
2011. nov. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!