Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan kell ezt a lámpát...

Hogyan kell ezt a lámpát bekötni? Az első képen látható kék és barna vezetéket kellene a második képen lévő csokiba bekötni, de ott mindkét vezeték fehér színű. Melyiket hová?

Figyelt kérdés
[link] Jpg [link] Jpg
2011. nov. 4. 15:51
 1/7 anonim ***** válasza:

A belinkelt kép nem található azt írja a képfeltöltés.hu.

Ha lesz kép megpróbálok segíteni!

2011. nov. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kék és barna vagy is nulla és fázis lehet, a nulla a kék a barna a fázis a fehérek nem számítanak mivel ott jön be az áram de akkor sem értem miért egyformák, ha azon a két fehér szálon egy 60W-os égőt teljes erővel meg tudsz világítani akkor ott a 220V ami neked kell ha nincs akkor nem oda kell kötni.
2011. nov. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tényleg, hibás a link. Megpróbálom újra:


[link]

[link]

2011. nov. 4. 16:22
 4/7 anonim ***** válasza:
16:17 vagyok, pont fordítva írtam mindegy a lényeg hogy a zöldsárgát kihagyod az a föld oda semmi a másik kettő az áram útja, általában úgy szokták hogy a külső foglalati részre teszik a nullát a közép érintkezőhöz meg a fázis kötik, ennyire egyszerű.
2011. nov. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, de amin a zöld-sárga vezeték is van az a régi lámpa. Abból a kék és a barna kábel jönne csak át az új lámpába, aminek két fehér vezetéke van.


Tehát a kék vezeték a fehér vezetékes csokiba melyik oldalra megy, az 1-es jelűbe, vagy az S jelzésűbe?

2011. nov. 4. 16:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Mondtam melyikbe, az a fontos hogy a fázis ami legtöbbször a fekete szál legyen a lámpának a közép érintkezője, ennek érintés védelem miatt kellene így lennie, gyakorlatilag bárhova kötöd az megy hisz nem egyen áram ahol van - és + szál.
2011. nov. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2011. nov. 4. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!