Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért fehér és nem barna a...

Miért fehér és nem barna a "linea nigrám"? 2. babát várom.

Figyelt kérdés
Ahol az elsőnél barna volt, most ott fehérebb, mint körülötte. Másnál is fordult elő ilyen? Vagy még bebarnul ezután? 38 h km
2011. okt. 25. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Én csak annyit találtam róla,hogy azt "linea alba"-nak hívják,és a hormonok hatására lesz barna vagyis "linea nigra".


34hkm

2011. okt. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bemásolom amit találtam


Bőrfoltok


A bőrszín sötétedése figyelhető meg különösen a has középvonalán (linea nigra). Eddig is látszott a has középvonalában a köldökön át a szeméremcsontig húzódó fehér csík, az úgynevezett „linea alba", mely a terhességi hormonok hatására besötétül - ezért hivatalos neve is „linea nigra" - erre a kilenc hónapra. Nem kell aggódni, újra szinte láthatatlan fehér lesz a szülés után.

2011. okt. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Csakhogy én már eddig is figyeltem, és nem volt ott semmi, semmi nem látszott, most meg kifehéredett... Különös. Azért köszi, hogy utánajártál nekem :)

2011. okt. 25. 22:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Szivesen!:)
2011. okt. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!