Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Konnektor földelése házilag?

Konnektor földelése házilag?

Figyelt kérdés
azt hallottam le lehet földelni úgy hogy ledugok egy vasrudat a földbe, és hozzá kötök egy kábelt amit a konnektor föld csatijához kötök. igaz ez? mekkora vasrúd kell?
2011. nov. 20. 23:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Te jó ég!!!Ugye ezt viccnek szántad???

Vagy nem ér semmit az életed???Nem kell ám mindent elhinni amit mondanak,ember!!!!

Inkább hívj szakembert aki érti is a dolgát,így legalább életben maradsz.

HA meg magad csinálod,akkor meg is érdemled ha megpörkölődsz..

2011. nov. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%

A lakásokban nullával egyesített védőföldelést használnak, ezért nem szükséges földelő szonda.

Javaslom építs be egy FI relét is.

2011. nov. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

" A lakásokban nullával egyesített védőföldelést használnak, ezért nem szükséges földelő szonda."


Még egy öngyilkos jelölt...

2011. nov. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Konnektor földelése házilag?"


Ha megcsinálod, büntetőjogilag felelős leszel a következményei miatt.

A villanyszerelők nem véletlenül iskolában tanulják a szakmát. Ez nem gyakorikérdések kategória, már ne is haragudj.

Én Érintésvédelem felülvizsgálója vagyok, a kérdésed alapján nulla ismereted van a témában, így nem javaslom hogy bármit is tegyél, azon kívül hogy szakemberhez fordulsz a tervezés és kivitelezés miatt.

2011. nov. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem az ujjambol szoptam ki ezt az ötletet, több fórumon is írják. Ráz a számítógép, nincsen leföldelve a konnektor. Ki lehet földelni gázcsőhöz meg vízcsőhöz is ugy hallottam, de a karós megoldás jobb és biztonságosabb úgy írják.

De akkor inkább szólok egy villanyszerelőnek.

2011. nov. 21. 16:36
 6/12 A kérdező kommentje:
Ja nem a konnektorhoz kell kötni hanem a számítógéphez kell kötni a leföldelt vezetéket álítólag, de inkább a villanyszerelöre bízom a témát.
2011. nov. 21. 18:16
 7/12 anonim ***** válasza:

" A kérdező kommentje:


Nem az ujjambol szoptam ki ezt az ötletet, több fórumon is írják."


Ha érdekel, vannak olyan fórumok ahol a kútba ugrásról írnak.

2011. nov. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


Ja nem a konnektorhoz kell kötni hanem a számítógéphez kell kötni a leföldelt vezetéket álítólag, de inkább a villanyszerelöre bízom a témát."


Hát jobban jársz, mert ennyi baromság után már megijedtem hogy tényleg megcsinálod.

2011. nov. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

1 Minden földelőszondát földelési ellenállásmérő műszerrel le kell mérni egy erre jogosult villanyszerelőnek.(nem minden villanyszerelő jogosult, csak az, aki leteszi az érintésvédelemhez szükséges vizsgát!), és az eredményt jegyzőkönyvben dokumentálni kell, és viaszpecséttel el kell látni.

2. Van olyan hálózat, ahol a fogyasztásmérőtől messze van a nulla, és a földelő vezeték közösítése, ezért a vezeték ellenállása miatt nem megfelelő a leföldelés mértéke.

Bízd inkább szakemberre, mert látom, te csak életveszélyt okoznál magadnak.

2011. dec. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
A kérdező lehet hogy ennek a PDF 2. lapján található szövegre is hivatkozott, amit ha gyorsan átfutunk, tényleg ott van az amit a kérdező tudni akart! Pedig hát én szakemberhez fordulok ilyen téren, jó egy átlagos konnektort fel lehet tenni, de azért ha kinyitom a villanyóra szekrényt, és belenézek, van vagy 5 kapcsoló, abból kijön 100 vezeték azért az már megint más tészta!
2012. jan. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!