Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért kellett az Únióból...

Miért kellett az Únióból kitiltani a hagyományos égőket?

Figyelt kérdés
Ma olvastam egy plakátot az egyik "multinál" miszerint jövőre már csak 25 W-os hagyományos izzókat lehet vásárolni. Persze volt valami "zöld" szöveg is mellette...
2011. nov. 29. 19:46
 1/3 A kérdező kommentje:

Úgy érzem ez még magyarázatra szorul.


Nos, 1990 környékén 2 szobás 80 nm-es házban laktam a szüleimmel. A két szobában volt egy-egy csillár 3-3 db 60-as izzóval, a konyhában 100-as, a fürdőben és az előszobában 60-as izzók voltak. Volt egy TV-nk, egy hűtőgépünk, hagyományos mosógépünk.

Most 120 nm-en lakunk, a 3 hálóba csak aludni járunk, ott nem is nagyon világítunk. A fürdőben, konyhában, ebédlőben 75W-os izzók vannak, a nappaliban egy össz. 160W-os csilár. Node ezeken felül 4 TV, 2 számítógép, automata mossógép, mosogatógép, mikró, villanytűzhely, kombinált hűtő, 3,5 kW-os klíma működik még a házban. Csak én érzem úgy, hogy pont a világítás okozza a legkisebb fogysztást?

2011. nov. 29. 20:05
 2/3 gergoap ***** válasza:
Mert sokat fogyasztanak, miért másért? Elavult technika. Ezen lehet legkönyebben spórolni. Én már legtöbb helyen régen kicseréltem a régi izzókat itthon.
2011. dec. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Látom, te se érted, pont arra akartam ráviágítani, hogy nem a világítás a nagy fogyasztás!

Ráadásul mindig a környezetvédelmet hangsúlyozzák, pedig az energiatakarékor égők sokkal szennyezőbbek.

2011. dec. 6. 06:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!