Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Canon EOS 1100D-hez van...

Canon EOS 1100D-hez van 18-55mm IS objektív az milyen képek készítésére alkalmas?

Figyelt kérdés

Csak szeretnék tájékozódni szeretnénk venni egy tükörreflexes fényképezőt és a boltba nagyon ezt a canon EOS 1100D-t ajánlották de láttam hogy van ehhez a géphez 18-55mm DC objektív is és úgy egy kicsit olcsóbb és azt szeretném megtudni hogy miben különbözik a kettő. Még nem nagyon értek a tükörreflexesekhez sajna

előre is köszönöm a választ


2011. dec. 10. 10:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Az IS az Image Stabilizator, vagyis a képstabilizátor jelölése.
2011. dec. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ :) és a 18-55mm jelölés mit jelent?
2011. dec. 10. 10:58
 3/9 anonim ***** válasza:
Az az objektív gyújtótávolsága. És ha lövésed sincs, mi az - mert ha lenne, nem kérdeznéd -, akkor ideje lenne venni egy-két könyvet a fotózás alapjairól.
2011. dec. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igen lövésem sincs gondolom te sem úgy születtél hogy tudjad és nem véletlenül tettem fel IDE a kérdést....
2011. dec. 10. 11:35
 5/9 anonim ***** válasza:

A 18-55 a gyújtótáv. Ez a nagylátó-normál távolság, az, amit a legtöbbször használni szoktak a fotósok. A teteje portréhoz kicsit rövid, főleg az 5,6 fényerőt figyelembe véve (ami már elég sötétnek számít), de az áráért remek első objektív. Ráérsz jobbat venni akkor, ha már tudod, mire kell.


Viszont IS-t vegyél, ne DC-t. Maga a stabilizátor annyit nem számít, viszont az újabb, IS modellnek jóval szebb a képminősége is.

2011. dec. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ :)
2011. dec. 10. 20:04
 7/9 anonim ***** válasza:
Én pedig azért javasoltam a szakkönyvek beszerzését, mert még millió és egy kérdésed lesz. Ha mindent egyesével itt akarsz megkérdezni, meg fogsz őrülni. Sokkal jobban jársz, ha ezt megelőzöd és utánanézel egy jó könyvben, ahol érthetően, logikusan, direkt kezdőknek van elmagyarázva mi micsoda.
2011. dec. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet a szakkönyvvel. Millió egy jó cikk van fent a fotozz.hu-n, a pixinfon, meg fotós blogokon. Google mindenre elég, nem kell több ezret kiadni egy könyvre, ami vagy jó, vagy nem. (Mondom ezt úgy, hogy 5 darab 10 ezer forintnál drágább fotós könyvem van, de stílusfejlesztésre használom őket, nem az alapokhoz.)
2011. dec. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8%
"igen lövésem sincs gondolom te sem úgy születtél hogy tudjad és nem véletlenül tettem fel IDE a kérdést...." Nem tudom, hogy ez az én hibám-e, de ha valamilyen dologba belekezdek komolyabban (pl fényképezés), akkor még mielőtt lenne egy rendes gépem, MINDENT átnyálazok róla. Nem pedig egyből megveszem, aztán eladom, mert nem tudom használni. Száz szónak is egy a vége: ha f*ngod sincs az egészről, akkor maradj a kompaktoknál, az mindent beállít helyetted. Ui.: Nem olvastam a fent említett komment alatti válaszokat és megjegyzéseket, így nem tudom, hogy leoltott-e már valaki.
2011. dec. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!