Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Valaki eltudná nekem magyarázn...

Valaki eltudná nekem magyarázni, hogy a DSLR obiknál a mm-ben megadott számok mit jelentenek? Tehát egy 18-55mm-es obiná a 18-55 mit jelent?

Figyelt kérdés
2011. dec. 4. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:

lencse fókusztávolságát


mi a szar az az obi?

2011. dec. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
objektív
2011. dec. 4. 17:53
 3/8 A kérdező kommentje:
kifejtenéd bővebben??
2011. dec. 4. 18:03
 4/8 anonim ***** válasza:

Fókusztáv. Ha gugliznál kicsit, megtalálnád, de nagyon burokban leírom:


Igazából arról szól, hogy mekkora a látószöged az objektívvel. Mivel ez egy APS-C gépekhez gyártott kitobi, ezért nehezebb a dolog, ugyanis ilyenkor a fókusztávot 1,5-el (Nikon) vagy 1,6-al (Canon) kell szorozni ahhoz, hogy megkapd a Full Frame (FF, 35 milliméteres filmkocka) méretű érzékelővel ellátott gépre vonatkozó, úgynevezett ekvivalnes fókusztávot.


Most ezt olvasd el még kétszer, szorozz, aztán megyünk tovább.


FF ekvivalensben az 50 milliméter alatti tartományt nagylátónak, a felette lévőt telének nevezzük. Az 50 mm kb. megegyezik az emberi éleslátás látószögével.

Kicsit mélyebben belemenve az 50 plusz mínusz 10-15 mm-t szokták normál tartománynak is hívni. De erről még sose olvastam kétszer ugyanazt.


Hogy mit jelent ez neked? Hogy ez az objektív egy nagylátó-normál obi, amit a leggyakrabban szoktunk használni a mindennapi életben.


Ha részletesebben szeretnél hallani erről, akkor:

[link]


Egyébként pedig szerintem ez is rád fér:

[link]

2011. dec. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
kösz :)
2011. dec. 4. 18:40
 6/8 A kérdező kommentje:
de ezt kb mind tudtam, azt nem tudom, hogy hol/honnan kell mérni ezt a 18*1.6. 55*1.6 mm-t.
2011. dec. 4. 19:07
 7/8 anonim ***** válasza:

Tessék? Mit akarsz rajta mérni? Egy lencsés rendszernél a fókusztáv azt jelenti, hogy a párhuzamosan beérkező fénysugarakat a lencse tengelyétől milyen messze lévő pontba fókuszálja le a lencse.


Objektíveknél ez bonyolultabb, mivel lencserendszert használnak, így a belső felépítéstől függ, hogy az effektív fókusztávot honnan és hogyan kell mérni. (Az első és hátsó fókusztávot egyszerű, de nem ezt adják meg.)

2011. dec. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez nem fizikai dimenziója az objektívnek tehát nincs azzal összefüggésben, hogy milyen széles, vagy hosszú. Csak optikai padon mérhető.
2011. dec. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!