Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a fényképezőgépről? (Hozzáértők válaszát várnám)

Figyelt kérdés
CANON EOS 600D + objektiv EF-S 18-55mm IS + objektiv EF-S 55-250mm IS
2011. dec. 12. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Amíg van fény, nagyjából mindent meg tudsz vele lőni. Nagyon jól elleszel vele hobbi szinten.
2011. dec. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És még egy Canon SpeedLite 430EX II vakuval?
2011. dec. 13. 14:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Akkor ha nem lesz fény, majd akkor csinálsz.

De számíts rá, hogy az elején nem lesz sétagalopp a dolog. Meg kell tanulni kezelni a rekeszt, a zárt, fókuszpontokat. Fényt kell mérni, AF üzemmódot kell váltogatni, pár hónap lesz, amíg belejössz. Ne kövesd el azt a hibát, hogy full automatában, automata fókuszpontváltással össze vissza lövöldözöl, aztán a gépet okolod, hogy középszerűek a képek.

2011. dec. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És esetleg milyen gépet tudnál ajánlani? Lehetőleg Canon márkán belül?
2011. dec. 13. 15:48
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha maradunk az új modelleknél, akkor nincs sok választás: ennél csak a 60D, vagy a 7D jobb. Előbbi egy félprofi modell, két tárcsával (ami sokkal gyorsabb irányíthatóságot tesz lehetővé), fejlettebb fényméréssel (emiatt egy kicsit annak ellenére jobb a képminősége, hogy ugyanaz a szenzor van benne, mint a 600D-ben, és mint egyébként a 7D-ben is), és kicsit jobb AF rendszerrel. Ha nem akarsz dolgozni a géppel, akkor ennél a szintnél felesleges feljebb menni, a plusz keretet objektívekbe fektesd.


Ennek ellenére ott a 7D, ami jelenleg a legjobb APS-C gép, profi AF rendszerrel, időjárás álló fém vázzal, fényméréssel, stb. Sokszor gondolkoztam rajta, hogy megvegyem, csak nekem túl nagy a felbontása. Meg én inkább APS-C-t szeretnék.

2011. dec. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Amíg nem végzem el a főiskolát (Még 2 év) addig nem szeretnék dolgozni vele. Utána viszont vannak komolyabb terveim is fényképezéssel kapcsolatban.
2011. dec. 13. 17:45
 7/9 A kérdező kommentje:
Amúgy 32GB class 10-es kártyára 4288x3216 felbontásban kb mennyi kép férhet rá? És még egy kérdés : Mi az a class 10? :)
2011. dec. 13. 18:13
 8/9 anonim ***** válasza:

Te tudod, mennyi pénzed van, de amíg nem végzel, inkább egy 60D + 17-55 IS f2.8 obi, mint egy 7D a sima 18-55 IS kittel. Az objektívekbe érdemes igazán sokat ölni, azok nem nagyon avulnak.


A Class 10 a memóriakártya írási sebessége, sorozatfelvételnél és HD videónál fontos. Utóbbinak a Calss 6 is elég már, minden e fölött azt támogatja, hogy egy 20-as képsorozatot minél gyorsabban ki tudjon írni a gép (kvázi újratölt).


Ha RAW-ban fotózol (komoly szándékok esetén csak azt illik), akkor is rámegy a 32 gigára szerintem kb. 1000 kép. Azzal egy esküvőt végig lehet lőni. De nem tudom pontosan, én nem dolgozok ilyen magas felbontásban. Sokat foglal és netes lapnál az 1200*800 már nagy formátumnak számít, nyomtatott megyei lap címlapképe is ritkán megy 1200*1800 fölé.

2011. dec. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ill. inkább az EOS 550D-ről.
2011. dec. 15. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!