Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Pontosan melyik fényképezőgép...

Pontosan melyik fényképezőgép típusokat használják a lesifotósok?

Figyelt kérdés

Vagy ajánlanátok nekem olyan gépet, ami elmosódás nélkül csinál jó képeket?! Csak mert az én örökmozgó kislányomat elég nehéz lencsevégre kapni, mikor a keze és a lába úgy mozog, mint a propeller.

Drágább gépek is érdekelnek.


2011. dec. 13. 11:19
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

A profi "lesifotósok" sokszázezres - vagy akár milliós - felszerelést használnak. Nem hiszem, hogy a gyereked miatt erre lenne szükséged.

Inkább meg kéne tanulnod a fotózás alapjait. Hamar rájönnél, hogy a legegyszerűbb kis kompakttal is le tudod fotózni...

2011. dec. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mint minden ilyen kérdésnél, tisztázzuk azt, hogy mit is jelent a "drágább". Nálam ez 500 ezer felett kezdődik, így jó lenne tisztázni, milyen nyelvet is beszélünk.


Ellenben egy 50 ezres, manuális beállításukkal rendelkező kompakttal is meg lehet szépen oldani a dolgot, ha nincs sötét. 1/400-as záridő általában már elég minden izgágának.

2011. dec. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, én is az 500 ezer feletti árkategóriára gondoltam. Nekem most egy olcsóbb Olympus SP 800 UZ gépem van. Kinn a szabadban nagyon szép képeket csinál. Benn a szobában már csak akkor ha vakuzom. Ha nem kapcsolom be a vakut, akkor a kép elmosódik.
2011. dec. 14. 08:56
 4/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy elmosódik, mert a kevés fény miatt hosszú záridőt használ a gép. Namármost az a nagy büdös helyzet, hogy ezen a kétmilliós váz és a félmilliós objektív sem fog sokat segíteni. Emelheted az ISO-t az égig, használhatsz akármilyen fényerős objektívet, ha nincs fény, szar lesz a kép. Vagy bemozdul, vagy zajos lesz, vagy ami a legvalószínűbb, hogy mindkettő.


Jobban jársz, ha a világítást oldod meg. Ha nem akarod szembe vakuzni a gyereket, akkor millió és egy egyéb módon be tudod világítani, sokkal olcsóbban és hatékonyabban javítva az elkészült fényképek minőségét, mintha pusztán a drágább fényképezőgépre költenél.

2011. dec. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kösz szépen 9:10! Sokat segítettél. Arra a döntésre jutottam, hogy nem veszek új gépet. Sajnos én az ilyenekhez nem értek, hogy mit kell tenni az elmosódás ellen. Fogalmam sem volt, hogy ez összefügg a fényviszonyokkal.
2011. dec. 14. 10:24
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért egy 5D mkII és egy 50 f1.2 gyakorlatilag már éjjellátó. Pont a kévés fényes szituációknál verik el a DSLR-ek a kompaktokat, pláne fényerős objektívekkel. Nem lehet mindenhol vakuzni, vagy világítani...
2011. dec. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Persze, de a kérdező nem extrémfotós, csak a gyerekét szeretné képen megörökíteni. Neki nincs szüksége egymilliós felszerelésre, amikor pártízezres beruházással is meg tudja oldani a problémáját.
2011. dec. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ehhh.


"Namármost az a nagy büdös helyzet, hogy ezen a kétmilliós váz és a félmilliós objektív sem fog sokat segíteni."


De, iszonyú sokat fog rajta segíteni.

2011. dec. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

2011-12-14 18:38

Igaz.

2012. okt. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nem hinném, hogy lesből kéne letámadni a gyereket.Egyszerűbb a FÉNY megoldás amit leírtak.Mivel FÉNYképezel FÉNYre van szükséged.A mozgás meg megoldható egy sima kompakt géppel is.Van rajta asszem valami kis futó manus mindegyiken ami "SPORT" fokozatra teszi a gépet.Na az hosszan exponál.Amúgy meg ne vegyél gépet a gyerek miatt, hacsak nem fogod másra is használni.a lesifotós kérdésre meg a válasz:


DRÁGA, GYORS, És Nagy felbontású DSLR gépeket használnak, vagy mondjuk gyors és pontos SLR gépeket.

2012. okt. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!