Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » CANON EOS 550D + 18-55 IS...

Ujfalusi Balázs kérdése:

CANON EOS 550D + 18-55 IS vagy CANON EOS 500D + 18-55-dc +75-300-III?

Figyelt kérdés
árfekvésben mind a kettő remek volna. Viszont egyszerűen képtelen vagyok dönteni, hiszen az 500-as mellé képstabiulizátor nélküli obik járnak, viszont ott van a 75-300-as ami nem olyan rossz. Sokat segítenétek, ha jó tanácsokkal látnátok el. köszi
2011. dec. 16. 20:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Az 550D + IS lencsés kombót válaszd.

A használható teleobjektívekre pedig költeni kell. Ez van. Nem véletlen a "luxury" lencsék több százezer forintos ára. Ez a 75-300 III-as felejtős!

2011. dec. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Van 75-300-am és tényleg csak akkor jó, ha ezerrel süt a nap. Sokat kell rekeszelni, hogy jó legyen a képe.


DC kitobim nincs, de arról is ezt mondják, úgyhogy maradj az IS-nél.

2011. dec. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönet!
2011. dec. 18. 14:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Én 12Mp-es szenzorral használom a 75-300mm zoomot, szerintem

lehet vele jó képeket készíteni. Teljesen nyitva kb. 260 mm-es állásig kiszolgálja a szenzort, a felbontás 12MP lesz a képen. 300mm-en teljesen nyitva lágyabb lesz a kép, úgy érzésre 10MP-nek megfelelő felbontás érhető így el.


10Mp-es képet még ki lehet nyomtatni A4 formátumban, de plakátként már nem. Tehát az objektívvel fotózva fel lehet díszíteni a szobánk falát szép madárfotókkal, posztert viszont nem tudunk készíteni.


Vigyázni kell arra is, hogy elég jelentős a kromatikus aberációja. Nem annyira, mint a régi (pl. Pentacon) objektíveknél, de sokkal rosszabb mint a profi teléknél. (Igaz azoknak csak a kész képeit látom, tapasztalatom nincs velük.)


Lassú az autófókusz, hirtelen felugró madarat (pl. lábunk mellől felrepülő fácánt) vagy elkap, vagy nem.


Nehéz manuálisan élességet állítani, mert az első lencse kicsi forgatására sokat mozdul az élesség síkja. Ha tudod, hogy manuálisan fogsz inkább fókuszálni (pl. etetőnél lesből madarakat fotózol), akkor jobb minőséget kapsz olcsóbban a régi (M42) objektívek között.


Még egy összehasonlítás: A drága bridge gépek zoom-jainál általában sokkal szebb minőséget produkál.


Összefoglalva: Ha szükséged van AF-es 300mm-es telére hobbi célra, és nem engedhetsz meg magadnak egy profi darabot, akkor vedd meg, hibái ellenére is sok sikerélményt fog okozni.

2013. máj. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azóta voltam néhány autóversenyt fotózni a 75-300-III-vel.

Nem ártott volna, ha gyorsabb az AF. Kanyarban vagy ha van mód svenkelésre, nincs gond. De pl. a Hungaroring hátsó egyenese mellett fotóztam a szabadedzésen, az oszlopok miatt svenkelni nem tudtam, a képek kb. fele lett helyesen fókuszált.

2013. júl. 30. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!