Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 220v-ról 12v-os ledmodul?

220v-ról 12v-os ledmodul?

Figyelt kérdés

Csak trafóval lehet, vagy lehet ellenállással is?

Hány ohmos ellenállás kell hozzá?

Befolyásolja az ellenállás a modul fogyasztását?

Az ellenállás után, többet is ráköthetek?

(tudom van egy maximuma, itt 10db-ról van szó)

Ledmodul:

[link]


2011. dec. 21. 01:49
 1/10 anonim ***** válasza:

"A termék 12 Volt stabilizált feszültséggel működik."


Akárhogy osztod le a 220V-ot X ellenálláson keresztül az még stabilizálatlan, váltakozó feszültség marad. ( A biztonsági dolgokról - nincs leválasztás a 230V-os hálózatról - már ne is beszéljünk ).


Tehát: csak stabilizált, 12V egyenáramról működtesd.

2011. dec. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
* egyenfeszültség ( nem egyenáram )
2011. dec. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Valamit értettem belőle! :)

Akkor marad a trafó magyarul...

Amúgy a ledes e27-es foglalatú égőkben, azokban van trafó?

Belefér? Nem ellenállással oldják meg?

2011. dec. 21. 18:17
 4/10 anonim ***** válasza:

Valamit te nagyon keversz. Az E27-es az egy foglalalat. A beletekert izzó általában 230 V váltóáramról működik. Az energiatakarékos izzók valóban tartalmaznak plusz áramköröket, de alapvetően 230Vról műűködnek.


Te itt egy led modulról beszéltél aminek a leírásában az van, hogy szószerint idézzem: "A termék 12 Volt stabilizált feszültséggel működik." Stabilizált feszültség az az egyenáram. ( 12Vos váltatkozó feszültség stabilizáltan nem működik ). Egyébként alatta kínálnak is hozzá 12Vos egyenfeszültségű cuccot.


A transzformátor az nem szolgáltat stabilizált feszültséget sem egyenáramot. Az egy villamos gép amely általában a 220V váltakozófeszültségből kisebb - pl 12 V - válatakozófeszültséget állít elő és galvanikusan leválaszt. ( Van amikor feltranszformálják a feszültséget ). Tehát az ily módon elállított feszültség még váltakozó és NEM stabilizált. Magyarul neked egy trafó nem elég.

2011. dec. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Aztaku...

Én trafóról üzemeltettem itthon! :D

Ez baj? mert megy vele!

Vagy hosszútávon lesz baja?

Van egy trafó itthon, 3v-tól 12-ig lehet állítgatni!

Akkor ezzel ne is foglalkozzak? Egyáltalán?

8000,-ért kell hozzá vennem olyan cuccot? :D

(amúgy nézeggettem)

2011. dec. 23. 22:10
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy toroid trafód lenne otthon ( azon lehet állítani a szekunder feszültséget ) hanem tudtodon kívül egy stabilizált tápegység tulajdonosa vagy és azt teljesen jó a feladatra.
2011. dec. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Na akkor szerencsém van! :)

Az lehet!

Köszi szépen!

Akkor menni fog azzal!

Boldog karácsonyt!

2011. dec. 24. 20:44
 8/10 QBEE válasza:

Sziasztok!


Az e27-es ledes égők alatt a kérdező ezekre gondolt sztem:


[link]


Ezt konkrétan én is használom. 3 panel sorba van kötve és 3 panelenként párhuzamosan, gondolom egy egyenirányító van benne, meg még valami.

Le tudom fényképezni és engem is érdekelne, hogy ezt hogy lehet megoldani, mert az egyik szobát szeretném power ledekkel megvilágítani hálósan a mennyezetről, de ilyen egyszerűbb megoldással.


Egy szobát megcsináltam ledszalaggal, de az ugye 12v-ról megy, és megfelelően erős áram kell hozzá, hogy ne csak sok led legyen, de fény is.

( ilyen lett:

[link]


[link]

)


szóval én valami olyasmi kis áramkört szeretnék, ami ezekben a fényforrásokban is találhatóak 63 ledet sorba kötve.


Ilyen ledeket használnék:

[link]


tudtok ebben segíteni nekem?

2012. jan. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Mocskosul meg kell világítani azt a szobát! :)

Sötétek a falak és csak úgy nyelik a fényt...

Miért nem oldod meg sima trafós-ra?

12v-os trafó azt hadd menjen.

Ugyanazt a célt szolgálja mintha ellenállásokkal vagy akármivel próbálkoznál...

Magyarok vagyunk, talán találsz is s sufniba olyat, ami megfelel! ;)

2012. jan. 16. 10:46
 10/10 QBEE válasza:

nem a képeken mellékelt szobába szeretném építeni, az már kész van és dimmerrel van ilyen fényereje...

azt a ledszalagra írtam példának, de sztem az egyértelmű.

és megfelelő luxhoz igen nagy adapter kéne...

megfelelően nagy egyenirányító híd is van itthon ahhoz amit leírtam, csak a továbbiakat nem tudom kiszámolni hozzá. ennyi.

2012. jan. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!