Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kábeles (+ modem) internetünk...

Kábeles (+ modem) internetünk van otthon egy asztali gépbe bekötve. DE lenne egy laptop és egy telefon, amivel szintén netezni szeretnénk, hogy lehetne megoldani a wifi-t?

Figyelt kérdés
Meg lehet osztani hogy a gépbe ugyanúgy megy mint eddig (az a fontosabb) csak közben sugározzuk a házon belül? Valami erősebb router kéne, mert 2 szintes a ház és fönt használnánk a dolgokat. Köszi a segítséget, konkrét routert is lehet javasolni. :)
2011. dec. 25. 09:04
 1/7 anonim ***** válasza:

WiFis router kell, pl. TP-Link 340G...

Az emeletre szóráshoz meg kell keresni a routernek a legjobb helyet. Próbálkozni kell egy olyan eszközzel, ahol látod a térerőt is, nem biztos, hogy akárhol fog menni fenn.

Vannak nagyobb "erővel " bíró routerek is.

2011. dec. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezt wifi router-el tudod megoldani.Szinte teljesen mindegy milyet veszel térerő szempontjából hiszen szabvány szerint meghatározott adóteljesítménye van mindnek tehát közel ugyanolyan erős mind, ha jól választod meg a helyét nem lesz gond a térerővel.

Hogy a PC legyen elsőszámú megoldhatod úgy hogy a router-ba közvetlen kábellel csatlakoztatod a másik kettő megy csak wifi-vel.Viszont vedd figyelembe hogy a kábelnet elosztásakor iszonyúan esik a sebesség tehát kellő idegrendszer kell hozzá ha mindhármat egyszerre használod(kettő még ugyahogy elmegy)!

2011. dec. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 P.O.C. ***** válasza:

Ilyen hülyeséget azért ne mondjatok, hogy mindegy hogy milyet vesz! Szinte ég és föld különbség van az egyes típusok között. Pl. a TP-Link TL-WR340G pont rossz választás, mert a végtelenségig vissza van butítva és az antenna is fix,nem cserélhető nagyobbra. Ami, mindenképp kerülendő az az SMC és a Belkin, és a nívósabb megbízhatóbb gyártóktól is vannak olyan típusok forgalomba még mindig, ami elég elavult belvilággal rendelkezik.

Ezen kívül a kliens eszköz se mindegy, hogy milyen. A laptopokba általában elég erős Wi-Fi raktnak gyárilag. De a kis "fing" beépített antennás USB stick nem biztos, hogy jó választás.

Én router -ből ezt választanám:

[link]

2011. dec. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Na nagy szaki lehet az utolsó és még olvasni is érdekesen tud.

Az lett írva hogy térerő szempontjából mindegy milyet vesz, mert ha utánanézel látod hogy szabványban meghatározott adóteljesítménnyel rendelkezik mind ebben nincs(nem lehet)kivétel.Természetesen nem mindegy milyen gyártmányt veszel és kivitelben sem egyformák-bár a legtöbb leszerelhető antennás hogy külső antennát tegyünk rá.Azt már csak halványan jegyzem meg hogy a TP Link és a Belkin gyártói egy céggé olvadtak tehát nem hiszem hogy egyik rosszabb mint a másik(munkáink során is nagyon elismert modellek a Belkin gyármányai)

2011. dec. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 P.O.C. ***** válasza:
Ja, lehet hogy te elismered, de én nem. :D Jó néhány száz router -t telepítettem már. De ezzel a két márkával mindig csak a bajom volt. Dobálták a kapcsolatot, lefagytak és a Wi-Fi is harmatgyenge volt. Az a szabványdumát meg inkább hagyjuk, más dolog az elmélet, és más dolog a gyakorlati tapasztalat.
2011. dec. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én buktam már Ciscoval is, régebben volt, drága volt..

Azóta a családban TP-Link eszközeim vannak (olcsó, ha romlik veszek másikat alapon), ebben van router, WiFis router, WiFi+ADSL*Router, PCMCIA (laptop) WiFi, Bluetooth, és mind megy 3 éve hibátlanul.

Az más kérdés, ha szükség van olyan opciókra, amelyeket az alapváltozatok nem tudnak (nekem ilyesmire nincs szükségem), és azért sugárzásban (adásban/vételben) van/lehet különbség, nem véletlen vannak 2 antennás stb. változatok.

2011. dec. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is csak megerősíteni tudöm, hogy van különbség router és router között. Van két tplink routerem is, az egyik fele olyan gyors mint a másik.
2011. dec. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!