Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Pentacon obi D80 vázon?

Pentacon obi D80 vázon?

Figyelt kérdés

Hali! Ezt az objektívet

Pentacon 135mm f2.8 electric

[link]

szeretném használni egy Nikon D80 vázon, lehetséges ez?Ha jól értem akkor az M42-es obi és nikon aljazatú váz közé kéne egy adapter gyűrű, létezik ilyen?És ha igen akkor hol kapható? Köszi a válaszokat!


2011. dec. 30. 19:58
 1/2 anonim válasza:

Na akkor nézzük sorban:

Igen, használhatod D80-as vázon, ami közé kell egy adapter gyűrű. Létezik ilyen, Magyarországon nem tudom hol lehet venni, én Amerikából hozattam, nagyjából 5 dollárért, szóval szerintem ez itthon sem lehet egy túl költséges dolog.

Érdemes megemlítenem, hogy az ilyen objektívekben elég régi lencseösszeállítás van, a képed kétes minőségű is lehet, nagyobb érzékenységen például. Ha írsz nekem egy privát üzenetet, tudok mondani üzletet, ahol nagy valószínűséggel lesz ilyen adapter, vagy tudnak szerezni (nem 100%, de van esélyed).

Amire még kell vigyáznod, hogyha a gépedben van beépített élességállítás, valószínűleg ez elveszik egy közgyűrűvel, ilyen objektívre nem biztos hogy tud élességet állítani, tehát itt csak a manuális élességállítás játszik szerepet, de ez változó.

2011. dec. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Van ilyen adapter, de Nájkonnál szopás az m42 barkács.

Mert nagyobb a Nikonban a bajonett-filmsík távolság.

2-féle adapter létezik: egy sima, ez egyben közgyűrű is lesz, vagyis nem lesz végtelen. A másik lencsés, ezzel van végtelen. Mondjuk az objektív utáni fényútba nagy merészség +lencsét rakni, és ennek megfelelően nincs is nagy respektje a lencsés adapternek.

(flame nélkül: erre a Canon az ideális, ott ez a táv ugyanakkora, ráadásul nagy a bajonett átmérője, mindenféle adapter belefér)

2011. dec. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!