Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen megoldást kéne találnom...

Milyen megoldást kéne találnom arra, hogy külső HDD-met beolvassa egy asztali lejátszó?!

Figyelt kérdés
Van egy LG HXD7 típusú 500 GB-os külső hdd-m amit szeretnék, hogy beolvasson egy asztali lejátszó, de problémám akadt a fájlrendszerrel! A lejátszom csak FAT fájlrendszeren alapuló eszközöket olvas be a hdd m viszont NTFS fájlrendszeren alapul. Formázás alapján megtudnám csinálni exFAT -ra de nem tudom mennyire célszerű?! Pendrive-ra nem lehet 4gb nál nagyobb fájlt másolni azért vettem a winchestert, mivel full hds filmeket szeretnék nézni aminek a terjedelme felmehet akár 15-20GB-ra is. Hogy oldható meg? ( Kicsit kesze-kusza ezért elnézést! )
2011. dec. 30. 22:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Csak egy részlet: formázd a pendriveot NTFS-re (miniToolPartizionWizard) és mindjárt rámegy, amit szeretnél..
2011. dec. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A problémám kulcsszavát ki is írtad, az NTFS-t nem olvassa be az asztali lejátszom.. "Nincs adat" jelenik meg!
2011. dec. 30. 22:36
 3/17 anonim ***** válasza:

"Csak egy részlet: formázd a pendriveot NTFS-re (miniToolPartizionWizard) és mindjárt rámegy, amit szeretnél.."


Olvasd el még egyszer a kérdést.

2011. dec. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ha az axFAT-ot be tudja olvasni a lejátszó akkor formázd arra, ez a fájlrendszer kezeli a nagyméretű fájlokat.

Ha nem, akkor marad a fat32 és a fájldarabolás.

2011. dec. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Pont erre voltam inkább kíváncsi, hogy kezeli-e a nagyobb fájlokat! Megnézem hogy úgy jó lenne-e! Köszönöm a választ!

Ha másnak is van még ötlete és megosztaná azt megköszönném!!

2011. dec. 30. 22:55
 6/17 anonim ***** válasza:
Nem írtad milyen lejátszód van. Lehet, hogy egy újabb firmware-rel már kezeli az ntfs-t is.(már ha frissíthető)
2011. dec. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
LG DVX492H asztali lejátszó és 1 LG HT503PH típusú házimozi!
2011. dec. 30. 23:14
 8/17 anonim ***** válasza:
Mindkét lejátszó csak avi-t játszik le, a fullhd-s videókat ezekkel nem tudod megnézni.
2011. dec. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
1-2 fontos részletet igaz kihagytam ( nem figyeltem eléggé ), a tv-m is képes usb-n keresztül filmek,képet,zenét lejátszani akár blu-ray es formátumban, sőt kisebb sorozattal 1080p os felbontáson már próbáltam is! A fő célom az lenne hogy az asztali lejátszó képes legyen beolvasni a hdd-t, ha az sikerült a tv is fogja és ott már nézhetek full hd-s videót! ( kisebb sorozat rész 3gb-ot tett ki azért tudtam megnézni ilyen minőségben FAT32 es pendrive-on. )
2011. dec. 30. 23:57
 10/17 anonim ***** válasza:

Ahogy én látom ennyiből:a merevlemez legyen NTFS erről nézd a filmeket a tévén lejátszva. Nem világos miért akarod ebbe feleslegesen beiktatni a házimozit. /lehet, hogy a hangfalak miatt?/

Az avikat pedig nézheted pendrive-ról, akár a házimozin is. Azt inkább csak arra lenne jó használni, hogy dvd-re kiírt filmeket nézz.

2011. dec. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!