LED diódák bekötése?
fogok, egy 12v-s tápot, és sorban ráköthetem őket, akármilyen színűek? (persze az egész elé egy ellenállást kötnék)(ugye szín azért számítana, mert másmekkora volt kell nekik? vagy tévedek.. ) szóval 200 ohm-os ellenállás mögé, boldogan pakolhatok 10 ledet?
köszönöm




válasza:Ez azért nem ilyen egyszerű, ha sorba kötöd őket akkor ellenállás nélkül is megoldható a dolog.
Párhuzamos bekötés elé meg illene egy fesz osztót építeni.




válasza:Nyitó feszültségek (átlaogos)
Vörös LED: 1,7-1,9V
Sárga, zöld LED: 2-2,2V
Kék LED: 2,7-3V
Fehér LED: 2,9-3,5V
Kapcsolódó kérdések:
Ilyen vagy hasonló jack elosztóval szeretnék tobb hangfalat egyszerre mukodtetni a laptopomon Ilyen hangfalam van És ilyent akarnék plusszban rákotni a gépre a jack 3.5 mm elosztó segítségével Szólva az osszes hangszóró meg minden rendesen?Nem vesztene a hangzásából?
Milyen tápról kell üzemeltetni őket? Adapterek esetében mennyit bír el? Hogyan számolhatom ki (pl. ha van 36 db ledem, és 230V-ra akarom rákötni) hogy hány ohm-os rezisztor kell hozzá, hogyan kellene bekötni, stb...
Nálunk elég érdekes (kaotikus) a villamos hálózat. Nem túl régóta lakunk itt, most volt egy felújítás és átrendeztük a lakást is. Kiderült, hogy az egyik szobában van 4 konnektor is. Korábban csak egy volt hozzáférhető. Nézzük sorban: 1. Ebben volt két szürke...
Ilyen vagy hasonló jack elosztóval szeretnék tobb hangfalat egyszerre mukodtetni a laptopomon Ilyen hangfalam van És ilyent akarnék plusszban rákotni a gépre a jack 3.5 mm elosztó segítségével Szólva az osszes hangszóró meg minden rendesen?Nem vesztene a hangzásából?
az A vsgy a B verzió a helyes?
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




