Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nulla és földelés felcserélése...

Nulla és földelés felcserélése, bekötése. Hogyan?

Figyelt kérdés

Nálunk elég érdekes (kaotikus) a villamos hálózat. Nem túl régóta lakunk itt, most volt egy felújítás és átrendeztük a lakást is.

Kiderült, hogy az egyik szobában van 4 konnektor is. Korábban csak egy volt hozzáférhető.

Nézzük sorban:

1. Ebben volt két szürke (világosabb, sötétebb) vezeték és működött rendesen. Alatta volt mégegy "doboz" vagy mi (nem tudom mi a neve) Ebben csak egy piros vezeték van semmi más. Ez lehet a földelés, mert máshol (pl a villanykapcsolónál) ez a vezeték van a földelésre kötve.

2. Ebben két szürke vezeték van, egy világosabb és egy sötétebb. Egyikben sincs fázis így ez használhatatlan.

3. Ebben négy (4) vezeték (két-két világos, sötét) van és szintén nincs benne fázis. szintén zenész.

4. (4) négy vezeték 2 világos 2 sötét szürke, egyben (sötét) van fázis. Itt pl fogalmam sincs, hogy a 3 fázis nélküli vezeték közül melyiket kell bekötni.


Ez mindegy?


Ezen kívül van még két konnektor egy másik helyiségben (fürdő itt főleg fontos lenne a földelés) közvetlen egymás mellett. Mindkettő külön-külön biztosítékra kötve.

1. Van benne 2 szürke (1 világos, 1 sötét) és egy piros vezeték. Ha bekötöm működik rendesen.

2. Szintén 3 vezeték ahogy a másikban is. Viszont itt hiába kötöm be a két szürkét nem működik. Az egyik az fázis.


És itt van a lényeges kérdés.

Az gond, hogy ha a piros vezetéket kötöm a másik szürke helyére?



Mert akkor működne rendesen.

Nincs műszerem, hogy kimérjem melyik a földelés és a nulla. Ha egyáltalán ki lehet mérni.


2011. szept. 22. 21:17
 1/5 Ágh Ferenc ***** válasza:
100%
Ez így a távolból szinte lehetetlen vállalkozás! Annyit viszont értünk a dologhoz, hogy a piros vezeték csak a földelés lehet(jobb helyeken sárga-zöld) A tanácsom lesújtó lesz, de inkább énrám haragudjon mindenki, mint valami baj legyen! Most kell abbahagyni minden kísérletezést és elő egy szakemberrel, mert ebből nagyobb baj is lehet!!!
2011. szept. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A szakszerűtlen beavatkozás balesetveszélyes!


A villamos hálózat rendbetétele a felújítás első lépései közé sorolandó.

A villamos hálózat állapota és a villamos balesetek következményeinek viselője az ingatlan tulajdonosa/üzemeltetője.


Tehát ha ér valamit a családod és a saját biztonságod, akkor elfelejted a piros és szürke vezetékeket, illetve keresel egy szakembert a szabályos kivitelezéshez.

2011. szept. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Akkor azokat a konnektorokat nem kötöm be. Csak azokat amik eddig is működtek. Azoknál megjelöltem, hogy mi hogyan volt korábban.

Ahová nincs fázis bekötve ott úgyis mindegy ahhoz ki kellene bontani a falat.

Az lehetséges, hogy bizonyos vezetékek nincsenek sehová bekötve csak a levegőben lógnak és ezért nem működik a hálózat?

2011. szept. 23. 07:24
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Érintésvédelmi felülvizsgálatokkal foglalkozom és elmondhatom neked hogy az egész rendszer ellenőrzése nélkül nem fog menni az egyes részek javítása.

Az nem célravezető hogy megpróbálod valamivel összekötni a szabad vezetékvégeket.

Ha Miskolc környékén laksz, akkor tudok személyesen segíteni, egyébként nem javaslom a barkácsolást.

2011. szept. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kecskeméti vagyok. Viszont nem fogok buherálni ez tuti. Vissza kötöttem mindent úgy ahogy volt. Az eddig is működött rendesen. A kétséges és nem működő konnektorokat pedig leszigeteltem és azzal a fehér körlappal (doboz fedő talán) lezártam.
2011. szept. 25. 04:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!