Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szinuszos váltóáram egyenirány...

Nagylzs kérdése:

Szinuszos váltóáram egyenirányítása után mekkora feszültség lesz?

Figyelt kérdés

Egy szinuszos váltóáram egyenirányítása után mekkora feszültséggel lehet számolni? Jól emlékszem hogy gyök kettővel kell szorozni? Jól tudom hogy amit megadnak névleges 230V feszültségnek az nem a csúcsérték, hanem az átlagos/közép?


Konkrétan, a 230V hálózati feszültségből egyenirányítás után ezek alapján 325V lesz?


Azért kellene mert egy egyedi LED világítást tervezek, és tudnom kellene hogy egyenirányítás után mekkora csúcsfeszültség jön ki. Kapcsolás: egy sima graetz híd + kondi. Túlfeszültségvédelem nem annyira kell mert be van építve a LED-be. A fogyasztás minimális lesz (max. 20W) ezért reményeim szerint az üzemi feszültség nagyon közel lesz a csúcshoz.


Viszont nekem előre tudnom kellene a kondenzátor sarkain mérhető feszültséget, hogy meg tudjam rendelni a LED-eket.


2012. jan. 5. 17:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha csak 20w lesz a teljesítmény, nyugodtan használj áramgenerátoros kapcsolóüzemű tápot. Megéri.
2012. jan. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A 230 volt fázis effektív érték, azaz ugyanakkora a teljesítménye, mint a 230 volt egyenfeszültségnek.


Ha kétutas egyenirányítót használsz (a hidad is ilyen), akkor az effektív érték gyakorlatilag ugyanaz marad. A csúcsérték pedig 230 volt * gyök(2)


De én nem vagyok benne biztos, hogy LED-et egyenirányított hálózat feszről kéne üzemeltetni, mert attól még, hogy egyen, pulzálni fog. Az 50 Hz-es flicker már nem látható, csak nem tudom, a LED mennyire szereti.

Tényleg célszerűbb lehet valami áramgenerátoros táp.

2012. jan. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!