Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen fényképezőgépet érdemes...

Milyen fényképezőgépet érdemes venni? Természetesen digitálisra gondolok. A lényeg számomra, hogy szép képet csináljon. Mire figyeljek vásárláskor?

Figyelt kérdés
2012. jan. 7. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:

1. Legyen benne manuális mód

2. Neked tetszenek a képek amiket lő

3. Minél nagyobb fényerő (az F értéke minél kisebb legyen. pl az F2.8 már elég jó az F3,5 átlagos. Ez azt jelenti h mennyi fényt enged be az objektív, vagyis minél kisebb a szám annál jobb képeket lő félhomályban is)

4. Nézd meg h magas iso-n melyik mennyire randa és a legkevésbé randát válaszd.

5. Makro és egyéb fícsörök már minden gépben vannak szóval kb ennyire kell figyelni.

2012. jan. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Olyant érdemes venned amilyenre pénzed van. A "szép képet csináljon" fogalmat kicsit tág fogalomnak tartom.

A méregdrága tükörreflexes vázak rendelkeznek program tárcsával ( van teljesen automata üzemmód is ) és biztosan lehet csinálni vele "szép képeket". Szóval ha van ilyenre kereted akkor hajrá.

Ha nem akarsz az objektívekkel bajlódni és olyan gép kell ami picit "mindenre jó" akkor egy drágább bridge gép amire szükséged van. Ezek szintén komoly masinák, viszont nem cserélhető az objektívjük, viszont a beépített objektív nagyon jó minőségű - és mint mondottam volt sok mindenre jó.

Ha nem akarsz nagyon sokat szánni a dologra, akkor valamilyen kompaktot javaslok.


Tehát:

1. eldöntöd mennyit szánsz rá

2. átböngészed a valamelyik fotós webáruház vagy fotós cuccokat áruló oldal árait és kínálatát

3. Interneten rákeresel a neked tetsző típusra. Én általában a [link] oldalon szoktam nézelődni, ott jól leírják, hogy milyen is a gép, de kereshetsz magyar nyelvű fotós oldalakon is. Pl "Eos550d teszt"

4. Ezután rákeresel az adott típus tesz képeire a google képei között pl: "eos 550d test pictures". Innen már el tudod dönteni, hogy "szép képet csinál e". Azért tükörreflexes gépeknél figyelj rá, hogy milyen objektívvel készült a tesztkép. Mivel a KIT objektív nem fogja hozni egy drágább optikai minőségét.

5. Elmehetsz pl Media Marktba, vagy Saturnba és a kezedbe veheted a gépet, hogy jól kézre áll e ( venni nem érdemes szerintem náluk )

6. Ha minden klappol akkor megveszed a legolcsóbb áron ( akár neten kereszül, vagy kikeresed hol a legolcsóbb vagy neked már megfelelő áron )

4.

2012. jan. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Inkább majd kinézek pár tipust és kérdezek.
2012. jan. 7. 21:23
 4/9 A kérdező kommentje:
Itt melyik pl. az F érték?
2012. jan. 28. 08:33
 5/9 A kérdező kommentje:
2012. jan. 28. 08:35
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha a "lényeg" számodra a "szép kép" akkor nem ebben az árkategóriában kell gondolkodnod.
2012. jan. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Itt sincs Férték [link]
2012. jan. 29. 10:04
 8/9 anonim ***** válasza:

Panasonic FS35

Maximum aperture F3.3 - F5.9


Panasonic: ES5

Maximum aperture F2.8 - F6.5


Egyébként megnéztem pár teszt képet az olcsóbb változatnál. Nem is olyan rosszak.

[link]

2012. jan. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy végre valaki segít.

Ezek a teszt képek akkor lennének jók, ha azonos pontból, azonos fénynél csinálnának mindkét géppel

2012. jan. 29. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!