Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért képződik időnként a...

Miért képződik időnként a távirányító nyákján egy ragacsos cucc?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az következő kérdésre szeretnék választ találni. Miért van az, hogy a tv távirányítója belsejében található nyákon, bizonyos idő után, egy ragacsos cucc képződik, ami egyre nehezebbé teszi a gombok használatát, vagyis erősebben kell nyomni? Eddig volt néhány televíziónk, de egytől egyig az összes távirányítójánál ugyanez a gond állt elő. Új távirányító esetén kb 2 évig nincs gond, utána havonta kell szétszednem és tisztítanom. Nem a megoldás érdekel, mert azt tudom, inkább a kiváltó ok. Csak alkáli elemeket használok, tehát savfolyás kizárva. Azt is próbáltam hogy a távirányítót egy műanyag zacskóba csomagoltam,és úgy használtuk, de az sem segített.

Ilyen esetben, mikor már alig reagál az irányító a a gombnyomásokra, szétszedem, a nyákot letörlöm egészségügyi szesszel, a gombokat tartalmazó gumilapot és a doboz műanyag részeit mosószeres vízben megmosom, majd hajszárítóval megszárítom. Összeszerelem és minden rendben. A probléma viszont 1-2 hónap múlva kezdődik elölről. Erre szeretnék végre egy értelmes választ kapni, ha lehet.Mi az a ragacsos anyag a nyákon, és mitől képződik újra és újra? Azt még leszögezném, hogy a távirányító közelében nem eszünk és iszunk, tehát nem kívülről kerül bele.A belső áramkörrel lehet kapcsolatban.



2012. jan. 9. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Érdekes probléma, először én is simán meggyanúsítottam a kollégáimat, akik pucolni hozták. Aztán láttam, hogy egyébként nem ragacsos, csak a panel/gumi között. Egy idős haverét 3 havonta subikszolom, tényleg mi a halál van?
2012. jan. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Így van, ahogy mondod, a cucc nem kívülről kerül be. Arra is gondoltam, hogy esetleg, a kézről kerül rá valami savas izzadság, és az kerül be, viszont ha be van zacsizva a távirányító, akkor ez kizárva.
2012. jan. 9. 21:13
 3/3 anonim válasza:
A gumi anyagából párolog ki anyag, ami idővel egy szigetelő anyagot képez. Olyan mintha valaki teleöntőtte volna az egészet szörppel. Tervezett elavulással állunk szembe most is!
2012. ápr. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!