Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hangosítás, Erősítő?

Hangosítás, Erősítő?

Figyelt kérdés
Azt szeretném megtudni hogy létezik-e olyan erősítő amiből egy darab elég 4 hangfal fel erősítéséhez /2db 600w-os mély láda , és 2db 250w-os szélessávú /
2012. jan. 12. 18:06
 1/4 norberto79 ***** válasza:
Mi mindig két erősítőt használtunk külön a mélyhez és külön a közép/magas hangokhoz. Túl nagy a különbség teljesítményben :-(
2012. jan. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Létezik ilyen. Szinte az összes hangosításra szánt végfok meg tud hajtani egyszerre 4hangfalat. De itt külön kéne a mélyeket és a középmagasat, és a végfokok elé aktív hangváltót kell tenni. Ha mégis egy végfokról szeretnéd, akkor 2X500W-osnál ne nagyobbat, így egy hangfal 250W-ot fog kapni. Azért remélem ez valós 250W-os hangfal, nem ilyen somogyira ráírt,mert akkor hamar ellövöd egy ekkora végfokkal.
2012. jan. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A Somogyival elsősorban nem az a baj hogy könnyen tönkremegy, inkább hatásfokban nem üti meg a használható szintet.

Egyébként pont most szilveszterkor adtam kölcsön egy zenész gyereknek 2×900W-os végfokot, mert a sajátja tönkrement. Két mélyládát és két szatelit középmagasat hajtott vele, passzív váltóval. Nem lett semmi baja.

2012. jan. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat :) úgy döntöttem hogy inkább veszek 2db-ot mer ha meg szét megy a szóró azzal sem vagyok előrébb. egyébként RhSound-osak :)
2012. jan. 14. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!